Grāmatu izsole Demokrātijas festivāla atbalstam

Latvijas Valsts prezidents, premjerministrs, vairāki ministri, Saeimas deputāti un eksprezidenti, kā arī Kuldīgas novada politiķi atsaukušies uz mūsu aicinājumu ziedot grāmatas, kuras 27. maijā no plkst.8 līdz 20 būs iespēja iegādāties tiešsaistes izsolē. Lielā intriga – grāmatu pircēji nezinās, kādu tieši grāmatu iegādājas, bet savas likmes liks par konkrētu politiķu ziedotajām grāmatām.

SAITE UZ IZSOLES LAPU: https://www.charityauctionstoday.com/auctions/gramatuizsole-21291

Izsoles ideja aizgūta no pasaulē pazīstama ziedojumu vākšanas formāta “Aklais randiņš ar grāmatu”, kurā cilvēki pērk citu saziedotas grāmatas, kas iesaiņotas necaurredzamā materiālā, uz kura uzrakstīts tikai kāds grāmatas citāts vai cita veida norāde par grāmatas saturu, taču neatklājot, kāda tieši grāmata ziedota. Šajā gadījumā lūdzām, lai grāmatas ziedo politiķi. Līdzīgi kā “Aklajā randiņā ar grāmatu” arī šajā gadījumā grāmatu pircēji nezinās, kādu grāmatu iegādājas, taču zinās, kurš politiķis to ir ziedojis.

Izsolē gūtie ienākumi tiks izmantoti “Demokrātijas festivāla” organizēšanai. Tas notiks Kuldīgā 6. un 7. augustā.

Izsoles noslēgumam no plkst. 18.30 līdz 20.00 varēs sekot līdzi arī tiešsaistes pasākumā, kas tiks translēts “Demokrātijas festivāls Kuldīgā” Facebook lapā.

 

Pasākumu atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds un SIA “JELGAVAS TIPOGRĀFIJA”. Kā norāda tipogrāfijas valdes priekšsēdētājs Māris Matrevics:

“Kopš brīža, kad Johans Gūtenbergs ieviesa pirmo drukas iekārtu, zināšanu un informācijas pārnese ir notikusi gaismas ātrumā. Un demokrātija, kā zināms, nav iespējama bez informētas un izglītotas sabiedrības.”