Ģimeņu un bērnu attīstības centrā “Brīnumiņš” notikusi pirmā Ģimeņu diena!

Lai dotu iespēju vecākiem pavadīt dienu bez rūpēm kopā ar saviem bērniem,  Ģimeņu un bērnu attīstības centra “Brīnumiņš” kolektīvs 7.jūnijā uz Ģimeņu dienu pulcināja vairāk nekā 150 dalībniekus – bērnus un viņu vecākus no 60 ģimenēm!

Ideja par ģimenes dienu „Brīnumiņā” neradās uzreiz – sākotnēji bija iecerēta mācību un nodarbību sezonu noslēdzoša informatīva, izglītojoša nodarbība. Taču, kā teic „Brīnumiņa” vadītāja Agnese Kviese, gribējies šo noslēgumu padarītu radošāku un pilnvērtīgāku, dodot iespēju vecākiem veltīt nedalītu uzmanību saviem bērniem, kad kāds cits – „Brīnumiņa” kolektīvs – ir parūpējies par visām ikdienas rūpēm, tai skaitā pat par pusdienām.


Created with Admarket’s flickrSLiDR.

Rezultātā Ģimenes dienas dalībnieki baudīja silto vasaras sauli Talsu ev. Lut. Draudzes nama dārzā, klausoties muzikālos skaņdarbos, kā arī iesaistoties kādā no bērna vecumam atbilstošajām radošajām nodarbībām, papildus kurām visas dienas garumā bērnus izklaidēja 4 kristīgie klauniņi

Pie ģimenes dienas dalībniekiem ieradusies bija arī Talsu novada priekšsēdētāja vietniece Izglītības un sociālajos jautājumos Sandra Pētersone, savā uzrunā klātesošajiem uzsverot, ka mūsu Latvijas nākotni iespējamu dara laimīgi, zinoši un izglītoti bērni, savukārt laimīgi, zinoši un gudri vecāki ir tas pamats,uz kuriem bērniem balstīties.

Dienas gaitā vecākiem bija iespēja iesaistīties sarunās ar psiholoģi Zitu Lindi par tādām tēmām kā „Stereotipi un to veidošanās” un „Bērnu agrīnā vecuma attīstības posmi”. Savukārt Ģimeņu dienas noslēgumā Talsu tautas nama administratore Kristīne Šulce iepazīstināja ar tuvākajā laikā pilsētā plānotajiem notikumiem, īpaši uzsverot gaidāmās aktivitātes pilsētas svētkos. Arī „Brīnumiņš” šogad piedalīsies Talsu pilsētas svētkos, organizējot ratiņu parādi, kurā piedalīties aicināts jebkurš – liels vai mazs, galvenais, ka ir ratiņi (leļļu vai īstie), kurus stumt!

Šoreiz Ģimeņu diena Brīnumiņā finansiāli varēja notikt, pateicoties programmas „NVO fonds”  projektam „Sadzirdēt, mainīt un attīstīt!”, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Taču, ņemot vērā ģimeņu atsaucību un kopējo pasākuma atmosfēru, Brīnumiņš ir apņēmies rast iespējas, lai arī nākamajos gados varētu organizēt Ģimeņu dienu to bagātinot ar vēl plašākām aktivitātēm.