Demokrātijas simboli atrasti pilsētvidē

“Demokrātijas muzejs” var tapt ne tikai īsta muzeja telpās, bet arī pilsētvidē. Tā notika Demokrātijas akadēmijas nodarbības laikā Kuldīgā, 10. februārī. Trīs no sešām komandām, demokrātijas simbolus atrada pastaigas laikā.

Objekti tika izvēlēti pēc principa, ko metodē izmanto tās radītājs Makss Valentīns. Vairāk informācijas par metodi var atrast mājas lapā: http://demokratimuseum.se/, bet objektus, kas atrasti  Kuldīgas novada muzejā var skatīt te: https://kurzemesnvo.lv/kuldigas-muzeja-atrasti-demokratijas-simboli/ .

Skatloga uzraksts “Ņem līdzi vai nobaudi uz vietas”- simbolizē izvēli. Vienmēr vari izvēlēties – piedalīties vai nepiedalīties, balsot vai nebalsot, un par ko balsot.

Komanda “DAKA”.

Alekšupīte- brīvība. Brīvs plūdums, ir krasti, ir robežas, kas ierobežo.

Komanda “DAKA”.

Uzraksts “Ko ra(ā)da latvietis”- apzīmē darbību-  radīšanu un rādīšanu.

Komanda “Kurzemes Atēnas”.

Māja bez jumta- simbolizē caurspīdīgumu. Saprast procesu, kāpēc vajag kaut ko darīt, kas maksās, cik maksās.

Komanda “DAKA”.

Bēnu laukums simbolizē nākotni – bērni ir demokrātijas nākotne.

Komanda “Meklētāj(a)s”.

Demokrātijas objektu meklēšanā pilsētvidē devās 3 komandas. Šajā galerijā redzami “Demokrātijas takas” objekti,  par ko visvairāk  bija balsojuši  Demokrātijas akadēmijas dalībnieki.

Kurzemes NVO centrs labprāt dalīsies pieredzē par “Demokrātijas muzeju” veidošanu. Sazinies ar mums, ja vēlies šo metodi izmēģināt!

Raksti mums: birojs@kurzemesnvo.lv