Demokrātijas festivāla Kuldīgā bērnu un jauniešu programma

Demokrātijas festivāla Kuldīgā bērnu un jauniešu programma

29.jūlijā Kuldīgas Pilsētas dārzā

 

Pl. 12.00-15.00 Darbnīca “Vismīļākā telpa”

Darbnīca palīdzēs apzināties tādus  jēdzienus kā vide un arhitektūra. Kā mēs katrs individuāli un kolektīvi esam atbildīgi par tās veidošanu un uzturēšanu? Kur mums ir droši un patīkami atrasties un dzīvot? Darbnīca paredzēta bērniem no 8 gadu vecuma un pieaugušajiem.

Vada māksliniece Liene Pavlovska un kuratore Maija Rudovska.

Pl. 12.30-14.00 Leļļu teātris “Brēmenes muzikanti”

Tradicionālā vācu pasaka “Brēmenes muzikanti” Ventspils vācu kultūras biedrības izpildījumā, iesaistot aktivitātē klātesošos skatītājus. Dalībnieki varēs veidot savas lelles un iejusties aktieru lomā, kā arī iepazīt vācu kultūru caur dziesmām un rotaļām.

Rīko Ventspils vācu kultūras biedrība.

Pl. 13.00-15.00 Dīdžejošanas darbnīca

Darbnīca sniegs iespēju iemēģināt vinila plates spēli un mūzikas miksēšanu uz digitālās platformas. Darbnīcas dalībnieki varēs iepazīt dažādus elektroniskās mūzikas žanrus.

Rīko biedrība “Zero Defect”.

Pl. 14.30-15.00 Darbnīca “Bērnības garšas”

Senāk kurši auksto zupu taisīja tā: satina siļķi slapjā avīzē, ielika plītiņā uz karstām oglēm, sagrieza cūkrācenīšus glītos kubiciņos, sagrieza zaļumus un sīpolus un pļukt rūgušpienā. Savukārt slāvu tautas ņem mājas kvasu un … Kas notiek ar to visu tālāk? Darbnīcas dalībnieki varēs uzzināt, pievienojoties dažādu tautu auksto zupu gatavošanas darbnīcai “Bērnības garšas”. Drīkst ļauties sajūtām uz izveidot savu aukstās zupas versiju.

Rīko Kurzemes kultūras mantojuma centrs “Kūrava”, Liepājas krievu kopiena un Liepājas ukraiņu kopiena “Svitanok”

Pl. 15.00-16.00 Demokrātijas pikniks

Laiks, kad atvilkt elpu un uzpildīt “baterijas” ar pašu gatavoto auksto zupu vai citiem piedāvātajiem gardumiem, izpētīt Pop – up muzeju un iepazīt dažādu tautu kultūru.

Pl. 16.00-17.30 Rotaļīgu fantāziju darbnīca “Leļļu māja”

Vieta, kur satiekas tradicionālā kultūra un laikmetīgā māksla, ļaujot dalībniekiem radīt savu fantāziju telpu – istabu vai māju, izmantojot dažādas vizuālās mākslas tehnikas. Šo telpu apdzīvos pašu dalībnieki radītie tēli – lelles, kuru veidošanas principi balstās tradicionālajā slāvu kultūrā. Radoša, izzinoša un praktiska darbnīca, kurā dažādas kultūras un dažādi laikmeti papildina viens otru, ļaujot rezultātu izbaudīt visiem dalībniekiem.

Vada māksliniece, fotogrāfe Annemarija Gulbe, māksliniece Olgu Šmeļeva un Liepājas krievu kopiena.

Pl. 17.00-18.00 Dažādu tautu rotaļas

Skalu dancis un dvieļu deja – tās ir tikai pāris no rotaļām, ko varēs iepazīt visi, kas pievienosies jautrai kopā būšanai un kustībai caur dažādu tautu rotaļām.

Rīko Kurzemes kultūras mantojuma centrs “Kūrava”, Liepājas ukraiņu kopiena “Svitanok”, Baltkrievu kultūras biedrība “Pauļinka”.

Pl. 17.30-19.00 Digitālās animācijas darbnīca

Darbnīcā būs iespēja apgūt digitālās animēšanas pamatus, mācīties izveidot arī savu digitālo animāciju, atspoguļojot tajā demokrātiskas sabiedrības vērtības.

Vada Laura Odrija Olševska sadarbībā ar V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolu

Visas dienas garumā

Radošās nodarbes 

Jaunākā vecuma apmeklētājiem būs iespēja zīmēt, līmēt, krāsot, gleznot un apgleznot.

Vada muzejpedagoģe Baiba Vētrāja

Rotaļlietu maiņas punkts

Ne  vienmēr ir jāpērk jaunas mantas, ja vecās ir apnikušas! Festivālā būs iespēja iemainīt savu veco rotaļlietu pret ko jaunu. Rotaļlietai gan jābūt tīrai, nesaplēstai un nesalauztai. Neuztraucies, ja būsi aizmirsis savu veco mantu mājās, Tev būs iespēja iegūt kādu jaunu mantu īpašumā, taču Tev par to būs jāveic noteikts uzdevums. Kāds? Uzzināsi festivālā.

Pasākumu atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds un Kurzemes plānošanas reģions, Liepājas pilsētas pašvaldība, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskola, Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde ”Bitīte”.