Demokrātijas festivāla kopienas pirmā tikšanās

 

Ikviens interesents tiek aicināts piedalīties Demokrātijas festivāla Kuldīgā tapšanā. Pirmā organizatoru tikšanās 6. aprīlī.
Demokrātijas festivāls Kuldīgā šogad notiks jau trešo reizi. Festivāls ir paštaisīti demokrātijas svētki, kuru veidošanā var piedalīties ikviens interesents.
Festivāla vadītāja Maija Jankovska: “Festivāla organizēšanā ar prieku uzņemsim jebkuru cilvēku, kuram būtu interese iegūt ļoti demokrātisku pieredzi pasākumu organizēšanā. Šī ir iespēja neformālā atmosfērā atrast domubiedrus, sadarboties, eksperimentēt, meklēt radošus veidus, kā runāt par demokrātijas tēmu, kas var likties smagnēja, bet, pašiem veidojot pasākumus, tā kļūs saprotama, vieglāk pieejama un atsevišķos gadījumos pat izklaidējoša. Festivāls ir unikāls ar to, ka tā radīšanā iesaistās visdažādāko interešu cilvēki, līdz ar to šī gada programma iepriekš nav zināma un noteikti būs pārsteigumu pilna. Bet skaidrs ir viens, ka pasākumi būs piemēroti ikvienam, katrs varēs atrast vietu, kā iesaistīties. Lai gan pasākumu formāti mēdz būt ļoti dažādi, tomēr liela uzmanība ikreiz ir veltīta sarunām – tas dod iespēju trenēt cieņpilnu sarunāšanos un otra uzklausīšanu, bez kā īstena demokrātija nav iedomājama. Festivālā mēs godā ceļam demokrātiskā vērtības (brīvību, vienlīdzību, solidaritāti, cieņu, iecietību), kā arī cenšamies attīstīt dažādas prasmes, kas noder darbojoties un dzīvojot demokrātiskā sabiedrībā.”
Pērn festivāla veidošanā, plānošanā un īstenošanā kopumā iesaistījās vairāk kā 100 indivīdi, 10 biedrības, kā arī citas organizācijas.
Šī ir lieliska iespēja vietējiem iedzīvotājiem līdzdarboties un veidot pasākumu, kas ir izglītojoši izklaidējošs un paredzēts visiem vecumiem.

Tikšanās paredzēta šī gada 6. aprīlī laikā no pl. 18.00, un notiks paralēli gan klātienē Kuldīgā, gan tiešsaistē.

Piesaki savu dalību pirmajai tikšanās reizei: https://ej.uz/DFkopienasTiksanas

Ieplāno – Demokrātijas festivāls Kuldīgā šogad notiks no 28.-29. jūlijam.

 

Festivāla iniciators ir biedrība “Kurzemes NVO centrs”, to finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, “Europe Direct Kuldīga” un Kuldīgas novada pašvaldība.