Dati par 2023. gadā dibinātajām biedrībām Kurzemē

Kurzemes NVO centrs katru mēnesi saņem informāciju par jaundibinātām biedrībām un nodibinājumiem. Atskatoties uz 2023. gadu, ir apkopoti dati par to, cik biedrību dibināts katrā novadā un Kurzemes valstpilsētās, kā arī biedrību sadalījums pa jomām.

Kopumā 2023. gadā pēc “Lursoft IT” datiem dibinātas 154 biedrības.

Visvairāk dibinātas namu apsaimniekošanas biedrības- 69, bet vismazāk jaundibināto biedrību pievēršas vides aizsardzības tēmai- pērn tikai 2 biedrības pārstāv šo jomu. Kategorijā citur neklasificētas biedrības, kas darbojas dažādās jomās, piemēram, makšķernieku, mednieku utml. biedrības, pērn dibinātas 16, bet 17 biedrības uzsāka darbu kultūras un atpūtas jomā. 

Kopienas attīstības biedrības dibinātas 7, bet biedrības, kas sniedz sociālā atbalsta pasākumus personām- 14. 

Jāatzīmē, ka Kurzemes reģionā ir diezgan daudz jaunu biedrību, kas darbojas sporta jomā- 20 jaundibinātas biedrības- tie ir gan sporta klubi, studijas, gan specifisku sporta veidu entuziastu apvienības. Savukārt veselības jomā ir 6  biedrības un izglītības jomā 3 biedrības. 

 

Sktoties ģeogrāfisko sadalījumu, visvairāk jaunu biedrību dibinātas Liepājā- 49, bet vismazāk Kuldīgas novadā- 7. Tukuma novadā  dibināta 27, Talsu novadā 22, Dienvidkurzemes novadā 17, Saldus novadā 16, Ventspils novadā 8, bet Ventspilī 8 biedrības.