PII Saulīte bērni iepazīst Ministru kabinetu!

242m26.februārī 19 Talsu pirmskolas izglītības iestādes “Saulīte” vecāko grupu audzēkņi devās uz Rīgu, lai klātienē iepazītu Ministru kabinetu tā piedāvātajā bērnu programmā. Sniedzam ieskatu PII “Saulīte” metodiķes Evas Vitones atskatu uz ekskursiju:

“Jau pērnajā rudenī, tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai 18. novembrī, Kurzemes NVO atbalsta centra darbinieces ciemojās pie mums bērnudārzā, lai bērnus rosinātu domāt, saprast un izteikties par savu dzimteni – Latviju. Bērni bija atvērti un priecīgi, jo tikšanās laikā tika izmantotas arī jaunās tehnoloģijas, kas bērnus uzrunāja, turklāt bērniem ļoti patīk, ja pie viņiem ciemojās ciemiņi.

Sadarbībai turpinoties, šogad 26.februārī, šiem pašiem bērniem tika organizēta ekskursija uz Rīgu, lai klātienē iepazītu, kur tad strādā cilvēki, kas rūpējas par Latviju. 

242m248m

Ministru kabinetā mūsu bērnus sagaidīja Valsts kancelejas darbinieces, kuras šo ekskursiju bija pārdomāti attiecinājušas pirmsskolas bērnu vecumam. Ejot pa pēdiņām, bērni nokļuva vairākās zālēs, pabija Ministru krēslos, izspēlēja spēli- “Es kā ministrs un  žurnālisti”. Ļoti interesanti bija vērot, cik droši bērni prot uzdot un atbildēt uz jautājumiem. Varēja saskatīt, ka bērni uz šo mirkli kļuvuši patriotiskāki, pieaugušāki, gudrāki, pārliecinošāki. Bērni darbojās grupiņās, liekot puzli ar Latvijas ģērboni un noslēgumā kā dāvanu katrs saņēma karodziņu un jauku grāmatiņu ”Ciemojamies Ministru kabinetā” ar šādu novēlējumu no Ministru Prezidenta: ”Priecājos, ka Tu gribi vairāk uzzināt par Latvijas valdību un tās darbu. Novēlu Tev turpināt izzināt Latviju un tās vēsturi”.