IESAISTIES KURZEMĒ!: Brocēnos aizvadīts Kurzemes starpkultūru festivāls 2017

Kurzemes NVO atbalsta centra administrētā un Kultūras ministrijas finasnētā projektu konkursa “Iesaisties Kurzemē!” ietvaros biedrība „Mantinieki” organizēja Kurzemes starpkultūru festivālu 2017, kas notika sestdien, 15.jūlijā, Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā. Festivālā piedalījās 200 dalībnieku no mazākumtautību biedrību un latviešu organizāciju un kultūras centru kolektīviem no Liepājas, Ventspils, Saldus un Brocēnu novadiem.

Kurzemes starpkultūru festivāls 2017

 

Šajā dienā ar krāšņiem un emocionāli bagātiem priekšnesumiem uzstājās folkloras kopa „Medainis” no Saldus, Liepājas poļu sieviešu kluba „Vanda”, ansamblis “Bursztynki”, Ventspils vācu kultūras biedrības ansamblis „Windau”, Saldus krievu kopienas ansamblis „Lira”, Liepājas lietuviešu kultūras biedrība „Rūta”, Liepājas vācu kultūras centra kapela „Skani”, Liepājas vācu biedrību asociācijas „Vācu nams Liepāja”  ansamblis „Es war einmal…”, Multinacionālā kultūras centra „Unisons” ansamblis „Jarilo” no Liepājas, folkloras kopa „Virza”, Gaiķu pagasta tautas nama līnijdeju grupa „Saivas”, Blīdenes kultūras centra deju kolektīvs „Bitītes”, Saldus pilsētas pensionāru biedrības deju kopa „Ciecerīte”, biedrība „Živica” no Saldus.

Festivāla sākumā katrs kolektīvs pastāstīja par savu darbību citiem – gan rādot prezentācijas, gan atraktīvus priekšnesumus. Turpinājumā Latvijas Amatniecības kameras meistare Melita Medne vadīja lekciju „Ornamenti, krāsas un raksti latviešu, vācu, poļu, slāvu tērpos un rotās”, kā arī ikvienam bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās – koka auto modeļu gatavošana un rotāšana ar savas tautas ornamentiem, celošana, kreppapīra ziedi, pīti papīra trauki, kvilings, oberegi un saulītes, dzimšanas datu ornamenti, kamejas, rotas un brošas, zirņu žagariņi.

Noslēgumā Kurzemes biedrību un māksliniecisko kolektīvu koncertā jeb konkursā bija no katra divi priekšnesumi – viens kā veltījums Latvijai, otrs – savu tautu raksturojošs; tā kopīgi parādot dažādo tautu tradīciju bagātību mūsu visu kopīgajā dzimtenē.

Lai šie svētki izdotos skaisti un atmiņā paliekoši, aktīvi iesaistījās daudzi palīgi un brīvprātīgie, par ko visiem liels paldies:

Paldies žūrijai – Tautas lietišķās mākslas studijas vadītājai, folkloras kopas „Zirņi” dalībniecei Agritai Rimkus, ritma un deju studijas „Ideja” vadītājai Rūtai Saknei, komponistam un mūziķim Uldim Fridrihsonam!

Paldies radošo darbnīcu vadītājiem – Sarmai Ūpei, Kristīnei Beinarovičai, Kristīnei Lieldaudzietei, Andrai Balamovskai, Zigmundam Zaļenko, Agritai Rimkus, Ievai Stepei, Sniedzei Birgerei, Ilzei Konstantei!

Paldies palīgiem – Valdai Štālei, Ralfam Jekavickim, Eduardam Kusinam, Velgai Kusinai, Martai Marijai Kilevicai, Samantai Čuknai!

Paldies atbalstītājiem – Brocēnu novada Kultūras un izglītības centram, Brocēnu novada pašvaldībai, SIA Meduspils, , SIA Cannelle Bakery, z/s „Bebri”!

Paldies pasākuma vadītājai Kristai Vīndedzei!

Informāciju sagatavoja projekta vadītāja Inta Švaža

Biedrības „Mantinieki” projekts „Kurzemes starpkultūru festivāls 2017” tiek īstenots projektu konkursa „Iesaisties Kurzemē!” ietvaros, kuru finansē LR Kultūras ministrija un administrē „Kurzemes NVO atbalsta centrs”.

KM KNVOAC