Vedam Saldus jauniešus iepazīst Saeimu, Ministru Kabinetu un tikties ar DELNA!

Par spīti vēsajam un lietainajam laikam 7.maijs bija iespaidiem bagāta diena 22 Saldus novada aktīvajiem jauniešiem (14-18g.v.), kuriem bijām sarupējuši iepazīšanās ekskursiju pa Saeimu, Ministru Kabinetu, kā arī tikšanos ar DELNAS pārstāvi! 

Ekskursiju laikā jaunieši ne tikai klātienē varēja redzēt, kur strādā mūsu deputāti un ministri, bet arī caur gidu stāstījumiem dzirdēt un sajust Latvijas valsts veidošanās vēsturi, aplūkot premjeru dāvanas, iemēģināt deputātu un ministru krēslus, kā arī iejusties preses konferences norisē. Savukārt dienas noslēgumā Ministru Kabineta bibliotēkā ar jauniešiem tikās DELNAS pārstāve Gita Lazdāne, iepazīstinot ar Latvijas vēlēšanu sistēmu un motivējot būt sabiedriski aktīviem katrā vecuma posmā.

{AG}20140507_saldusjauniesimk_saeima{/AG}

Ja pirms šīs ekskursijas jauniešiem nebija skaidra izpratne, ar ko atšķiras Saeima no Ministru Kabineta, kas īsti ir valsts pārvaldes darbs un kas tā tāda Valsts Kanceleja, tad dienas noslēgumā jaunieši atzina, ka nu vismaz ir skaidrs ar ko Saeima atšķiras no Ministru kabineta un kas ir mūsu valsts lēmēj un kas ir izpildvara. Turklāt jaunieši uzzināja arī par biedrības “Sabiedrība par atklātību – DELNA” darbu, kas lielākajai daļai jaunieši līdz šim bija nedzirdēts.

Kā īpaši saistošu ekskursijas elementu jaunieši atzina iespēju klātienē redzēt un sajust to, ko ikdienā var redzēt tikai televizoru ekrānos un fotogrāfijās. Savukārt Kurzemes NVO atbalsta centra komanda priecājas, ka kaut nedaudz vairāk ir izglītoti un ieinteresēti mūsu jaunieši mūsu valsts uzbūvē! 

Ekskursija varēja notikt pateicoties Saldus novada pašvaldības piešķirtajam finansējumam transporta izdevumu segšanai un projektam „Kurzemes NVO atbalsts 2013-2015”, kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.   www.sif.lv | www.eeagrants.lv | www.eeagrants.org |

Saldus DAP