2014: Dziesma kā starpkultūras dialoga veidotāja

Biedrības ”Vācu kultūras centrs” projekts ”Dziesma kā starpkultūras dialoga veidotāja” tika īstenots 2014. gadā no 9. septembra līdz 31. oktobrim, Liepājā.
20141024sadziedot-4Projekta mērķis: veicināt izpratni par starpkultūru dialogu starp latviešu, vācbaltiešu un vācu kultūrām, pateicoties mūzikai un dziesmām.

Projekta ietvaros norisinājās viena galvenā aktivitāte – koncerts ”Sadziedam”, kurš notika 18. septembrī, Vācu nama telpās. Tā ietvaros uzstājās bērnu, jauniešu, kā arī senioru ansambļi. 21. septembrī norisinājās rīta koncerts Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, kura laikā uzstājās bērnu un jauniešu koris ”Skani”. Koncertiem sekoja arī pēckoncerta pasākums restorāna ”Upes” telpās, kura ietvaros norisinājās sadziedāšanās un starpkultūru dialogs.

20141024sadziedot-318. septembrī, Vācu nama telpās norisinājās koncerts ”Sadziedam”. To krāšņu un bagātīgu padarīja Vācu kultūras centra senioru ansamblis “Reiz bija …” un Saldus NVO ansamblis “Mantinieki”. Īpašu noskaņu pasākumam piešķīra bērnu un jauniešu ansamblis “Skani” .

Interesanti: Koncertu apmeklēja 40 cilvēki, vairāk nevarēja  piedalīties ierobežotās telpas dēļ.

20141024sadziedot-621.septembrī rīta koncertā pulksten 10.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē skatītājus priecēja bērnu un jauniešu ansamblis “Skani”, kuri sniedza koncertu Darmšstates korim no Vācijas un pārējiem apmeklētājiem. 18.00 Darmšstates koris Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē sniedza koncertu Liepājas pilsētas iedzīvotājiem.

Interesanti: Koncerta apmeklētība organizatorus neapmierināja, jo tajā pašā laikā notika liels Liepājas pilsētas pasākums, kura esamību nevarējām paredzēt, plānojot projekta aktivitātes.

20141024sadziedot-12Pēckoncerta pasākumā -sadziedāšanās un starpkultūru dialogā, kurš notika restorāna ”Upes” telpās  21. oktobrī, norisinājās sadziedāšanās un sadraudzības pasākums starp dažādām tautībām un kultūrām. 

Interesanti: Projekta organizatori bija plānojuši, ka ieradīsies  Damšstates koris no Vācijas 50 cilvēku sastāvā, bet ieradās koris 70 cilvēku sastāvā, tādēļ nācies samazināt pēckonkcerta pasākuma dalībnieku skaitu.

Organizatori vēsta, ka pēckoncerta pasākumā izveidojusies brīnišķīga sadraudzība. Koris no Vācijas un atnākušie  bijuši ļoti iepriecināti ne tikai dziedāt, bet arī parunāties ar vietējiem vācbaltiešiem, apspiežot vācu un latviešu kultūru nozīmi ikdienas dzīvē.

Projekta publikācijas atrodamas arī:
– liepajniekiem.lv ŠEIT
– rekurzeme.lv ŠEIT
– trisvienibasfonds.lv ŠEIT

Projekta video apskatu iespējams apskatīt ŠEIT

Biedrības ”Vācu kultūras centrs” projekts ” Dziesma kā starpkultūras dialoga veidotāja” tika īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu.
IesaistiesKurzeme publ logo