2014: Kopā mēs varam

Biedrības ”Paritāte” projekts ”Kopā mēs varam” tika realizēts no 2014. gada 4. augusta līdz 28. novembrim, Brocēnos.

PB284459Projekta mērķis: veicināt Brocēnu NVO līdzdalību novada pilsoniskajās aktivitātēs. 

Interesanti:  zemās atsaucības dēļ Brocēnu novada iedzīvotājiem tika piesaistīti arī Saldus novada iedzīvotāji.

Projekta ietvaros tika īstenotas 3 galvenās aktivitātes – tikšanās ar Kurzemes NVO darbiniekiem un aktīvajām NVO, Brocēnu un Saldus novada forums, kā arī apmācību cikls ”Mācies un topi aktīvs!”.

bilde tiksanasTikšanās ar Kurzemes NVO atbalsta centra darbiniekiem un aktīvajām NVO. Tikšanās norisinājās 21. novembrī, vienas dienas garumā, kuras laikā dienas sākumā biedrības pārstāvji tikās ar Kurzemes NVO atbalsta centra darbiniekiem un noskaidroja, kā šī biedrība darbojas, kādi ir tās darbības mērķi, aktivitātes, sadarbības iespējās un kā iespējams kļūt par organizācijas biedru. Savukārt, otrajā dienas pusē biedrības pārstāvji devās apciemot citas aktīvās biedrības no Talsiem, Dundagas un Sabiles, lai veidotu kontaktus, dalītos pieredzē un apspriestu nākotnes sadarbības iespējas un projektu idejas. Braucienā piedalījās 9 biedrības.

P9274108Apmācību cikls ”Mācies un topi aktīvs!”, kura ietvaros norisinājās 3 lekcijas – 6., 20. un 27. septembrī, kuras pasniedza 3 dažādi lektori – Inta Šimanska, Anita Īvāne un Sandra Pūpola. Pirmajā lekcijā dalībnieki tika iepazīstināti ar NVO grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā un e – rīka vadipats.lv izmantošanu. Otrajā lekcijā tika sniegtas zināšanas par lietvedības veikšanu NVO darbībā, kāpēc nepieciešams ieviest lietvedības uzskaiti. Un noslēdzošajā lekcijā tika sniegtas zināšanas par NVO līdzdalību lemumu pieņemšanā, kā ierosināt lietas vietējā pašvaldībā, lai NVO varētu veiksmīgāk darboties.

Interesanti: kopskaitā lekcijas apmeklēja 19 biedrības

PB284466Brocēnu un Saldus novada NVO forums norisinājās 28. novembrī vienas dienas ietvarosForuma pirmā daļa tika organizēta, kā diskusija, kuru vadīja uzaicināts moderators. Tajā piedalījās dažādu fondu pārstāvji, biedrības, Saldus un Brocēnu novada domes pārstāvji, pagasta pārvalžu vadītāji. Otrā daļa tika organizēta neformālā stilā, kā pateicība neformālām biedrībām –  tika pasniegti kalendāri, pildspalvas un tika sniegts muzikāls sveiciens.

Interesanti: forumā piedalījās 84 dalībnieki no 46 biedrībām

Organizatori vēsta, ka Brocēnu novada forumu apmeklējuši daudz vairāk cilvēku, kā tika plānots, savukārt apmācību ciklā piedalījušies mazāk dalībnieku, kā tika plānots, pamatojoties uz saspringto darba ritmu un veselības problēmām, kā arī citiem neparedzētiem iemesliem. Brauciens uz Talsiem, pēc organizatoru, kā arī dalībnieku domām bija izdevies un gana iedvesmojošs jauniem projektiem un idejām. 

Projekta publikācijas pieejamas arī:
www.broceni.lvŠEIT
www.saldus.lv ŠEIT


Biedrības ”Paritāte” projekts ”Kopā mēs varam” tika realizēts ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra  atbalstu.
IesaistiesKurzeme publ logo