2014: Mana Latvija

Biedrības ”Mantinieki” projekts ”Mana Latvija” tika īstenots no 2014. gada 1. augusta līdz 24. novembrim,  Saldū.

augsai mantiniekiProjekta mērķis: veicināt patriotismu un izglītot Saldus novada vidējās un vecākās paaudzes iedzīvotājus par pilsonisko līdzdalību un Latvijas vēsturi, dabu, tradīcijām un sasniegumiem.

Projekta laikā tika īstenotas 3 galvenās aktivitātes – mūžizglītības nodarbības, kopīgie pilsoniskās līdzdalības pasākumi un video filmiņas izveidošana. ar filmiņu varat iepazīties ŠEIT.

muzizglitibaMūžizglītības nodarbības ”Mana Latvija” notika 27. augustā, 14. septembrī, 19. oktobrī un 16. novembrī, O. Kalpaka muzeja semināru zālē visas dienas garumā. Nodarbību tēmas bija dažādas:
-Lekcija ”Tā tapa Latvijas valsts”, kuru vadīja Latvijas kara muzeja speciāliste Barba Ekmane; 
-nodarbība ”Latvija un pilsoniskā līdzdalība”, kuru vadīja O. Kalpaka muzeja vadītājs Roberts Sipenieks;
-lekcija par Latvijas dabu ”Latvijas vides ilgtspējīga saglabāšana” , kuru vadīja Saldus 2. vidusskolas dabaszinību skolotāja    Antra Bērziņa;

muzizglitiba2-nodarbība ”Medus – Latvijas dabas bagātība”, kuru vadīja Luīze Andersone;
-nodarbība par Latvijas tradīcijām „Latvijas tradīcijas”,kuru  vadīja folkloriste Sarma Ūpe;
-nodarbība „Zedeņu žoga pīšana”,kuru vadīja pinumu meistars Juris Milčs;
-nodarbība „Latviešu tradicionālie rokdarbi”, kuru vadīja amatnieks Andris Sipenieks;
-nodarbība „Saldus novada tautastērps”, kuru vadīja Agrita Rimkus
-lekcija par Latvijas cilvēkiem „Latvijas nozīmīgākās personības un sasniegumi”, kuru vadīja O.Kalpaka muzeja vadītājs Roberts Sipenieks;
-nodarbība „Es un mani mērķi”, kuru vadīja Inta Švaža

Kopīgie pilsoniskās līdzdalības pasākumi bija četri:
talka 2Oskara Kalpaka muzejā, 4.oktobrī norisinājās talka muzeja un piemiņas vietas ”Airītes” apkārtnē. Talkā piedalījās 27. dalībnieki. Tika organizētas arī papildus talkas, kuras norisinājās 29. oktobrī un 8. novembrī. Tajās piedalījās zemessargu pārstāvji un Saldus Rotari klubs ar savām ģimenēm.

tiksanas deputati mantTikšanās ar Saldus novada domes deputātiem notika 24. oktobrī. Tikšanās laikā, neformālā gaisotnē bija iespējams iepazīties ar katra deputāta personīgo pārliecību un ceļu līdz šī brīža ieņemamam amatam. Norisinājās arī darba grupas, kurām tēma bija ”Pašvaldība un NVO – sadarbība, atbalsts un atzinība”, kuras ietvaros tika izstrādāti ieteikumi un priekšlikumi, lai veicinātu sadarbību.

akcija mantiniekiAkcija ”Apsveic svētkos savu kaimiņu” tika uzsākta 31. oktobrī, kuras laikā tika gatavoti apsveikumi un dāvaniņas Latvijas Dzimšanas dienā, kuras 18. novembrī tika dāvinātas katra dalībnieka pieciem kaimiņiem.

koncerts latvijaSvētku noslēguma koncerts norisinājās 19. novembrī, kurā uzstājās Saldus pilsētas pensionāru biedrības dziedātāji, Saldus novada dzejnieki, folkloras grupa ”Medainis” un muzeja darbinieki. Koncerta izskaņā tika teikti pateicības vārdi un nodarbību dalībnieki saņēma īpašas apliecības.

Filmiņas veidošana. Visu projekta laiku tika fotografēts notiekošais, arī kopīgi izplānotās un organizētās pilsoniskās līdzdalības aktivitātes. Rezultātā tapa neliela filmiņa par pilsonisko līdzdalību.

Organizatori vēsta, ka dalībnieki mūžizglītības nodarbības atzinuši par noderīgām, jo tika iepazīstināti ar lietām, tēmām, kuras iepriekš viņi nebija apguvuši. Uzzinājuši precīzākus faktus par Latvijas dibināšanu un latviešu svētku nozīmi. Un galvenais – nācies saprast, ka ir lielas personības, kas virzījušas uz priekšu Latviju, un ka arī katrs cilvēks ir nozīmīgs Latvijai, ka tieši tu pats esi sev vissvarīgākais un arī tavi mērķi un sapņi, vienalga, cik tev gadu.

Projekta publikācijas pieejamas arī:
-www.saldus.lv ŠEIT

Biedrības ”Mantinieki” projekts ”Mana Latvija” tika īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu.
IesaistiesKurzeme publ logo