2014: Zem saules ir tāda tauta latvieši

Vecāku biedrības ‘’Ķipars’’ projekts ‘’Zem saules ir tāda tauta latvieši’’ tika īstenots no 2014. gada 2. septembra līdz 30. novembrim, Talsu novadā, Ģibuļu pagastā.
augsaiProjekta mērķis: stiprināt bērnu un ģimeņu patriotismu, kultūridentitāti un valstisko apziņu.

Projekta ietvaros tika īstenotas dažādas un daudzveidīgas aktivitātes par un ap tēmu ‘’Latvija’’– kopā  7 aktivitātes, sākot ar Tēva dienai veltītu pasākumu brīvā dabā, diskusiju par patriotismu, tematisku pasākumu par Latviešu multiplikāciju filmām beidzot ar braucienu uz kinopilsētiņu, radošām darbnīcām, Lāčplēša dienai veltītu pasākumu, kā arī projekta noslēguma koncertu.

tevu diena kiparsPasākums brīvā dabā Tēva dienas ietvaros- „Mēs ar tēti kolosāla komanda!”. Tēva dienai veltītais pasākums norisinājās 5. septembrī PII “Ķipars’’ sporta laukumā. Tēvu un bērnu komadām bija jāpiedalās dažādās veiklības sacensībās – izglītojošās un sportiskās aktivitātēs, kuras organizēja jauniešu klubs ‘’Kontakts’’. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja 2 jaunsardzes pārstāvji, kuri demonstrēja no kā sastāv jaunsarga ekipējums, kā arī stāstīja par kareivju sagatavošanas procesu Latvijas armijā. Visi pasākuma dalībnieki tika apbalvoti ar pateicības rakstiem un pēc tam kopīgi tika baudīta zupa.

Interesanti: piedalījās 7 tēvu un bērnu komandas, kopā 57 dalībnieki.

diskusija kiparsDiskusija ‘’Patriotisms mūsdienās’’ notika 30. septembrī, PII ‘’Ķipars’’ zālē. Diskusijā piedalījās bērnu vecāki, vecāki, kuri atgriezušies Latvijā, kā arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Talsu nodaļas vadītāja. Diskusijā, izmantojot ‘’Skype’’ programmu, piedalījās jauniete, kas jau vairākus gadus dzīvo Lielbritānijā. Diskusijas laikā tika diskutēts pat Latvija ekonomisko un sociālo situāciju, bezdarba ietekmi uz iedzīvotāju vēlmi doties darba meklējumos uz ārvalstīm.

Interesanti: diskusijā piedalījās 15 dalībnieki, mazāk, nekā plānots, jo vairākas no uzaicinātajām personām uz diskusiju neieradās

koncerts multenesTematisks pasākums „Latviešu multiplikācijas filmas” notika 8. oktobrī, Pastendes kultūras nama lielajā zālē. Pasākuma ietvaros norisinājās koncerts ‘’Mana multeņu pasaule’’, kurā piedalījās studijas ‘’Dziesmu skola’’ dalībnieki pedagoģes Baibas Veismanes – Rezongas vadībā ar īpaši sagatavotu programmu.

Interesanti: koncertu apmeklēja 150 skatītāji

cinevillaBrauciens uz kinopilsētiņu ‘’Cinevilla’’ notika 9. oktobrī. Tajā piedalījās PII ‘’ Ķipars’’ vecāko grupiņu audzēkņi, pedagogi un jauniešu kluba ‘’Kontakts’’ aktīvisti. Aktivitātes ietvaros tika apmeklēta kino pilsētiņa, kurā bija iespēja iepazīties ar mākslas filmu veidošanu, dekorācijām, kostīmiem, kā arī tika piedāvāta iespēja noskatīties nelielu filmiņu par filmas ‘’Rīgas sargi’’ tapšanas procesu.

Interesanti: braucienā piedalījās 51 dalībnieks

latviskiRadoša darbnīca „Gatavojamies Lāčplēša dienai” notika oktobra un novembra mēneša sākumā. Radošajās darbnīcās piedalījās PII ‘’Ķipars’’ audzēkņi, kuri veidoja lukturīšus un ar akrila krāsām krāsoja stikla burciņas, kuras pēc tam tika izmantotas Lāčplēša dienai veltītajā pasākumā.

Interesanti: radošajās darbnīcās iesaistījās 56 dalībnieki

kipars noslegumsProjekta noslēguma pasākuma – koncerts ‘’Mēs savai Latvijai’’ notika 14. novembrī, Pastendes kultūras namā. Koncertam bija īpaši sagatavota Valsts svētkiem veltīta koncertprogramma. Koncertā piedalījās PII ‘’ Ķipars’’audzēkņi, pedagogi un jauniešu klubs ‘’Kontakts’’.

Interesanti: koncertu apmeklēja 130 skatītāji un piedalījās 110 dalībnieki

Projekta publikācijas pieejamas arī:
-www.talsi.lv ŠEIT
-www.kurzemesnvo.lv ŠEIT
-www.facebook.com ŠEIT

Vecāku biedrības ‘’Ķipars’’ projekts ‘’Zem saules ir tāda tauta latvieši’’ īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu.
IesaistiesKurzeme publ logo