2014: Starpkultūru draudzīgās pusdienas

Biedrības ‘’Bārtas upes radošās apvienības’’ jeb ‘’BURA’” projekts ‘’Starpkultūru draudzīgās pusdienas’’ tika realizēts no 2014.gada 22.augusta līdz 2014. gada 20.oktobrim.

saruna3Projekta mērķis: sadraudzēties un iepazīties Nīcas novada iedzīvotājiem ar vietējiem ārzemju iedzīvotājiem caur neformālām aktivitātēm un veidotu savstarpēju sapratni, kā arī mazinātu dažādu tautību stereotipus.

Projekts sastāvēja no 3 galvenām aktivitātēm, kas ietvertas vienā pasākumā ”Starpkultūru draudzīgās pusdienas”: ēstgatavošanas plenērs, diskusijas, viktorīna un pēc pasākuma atskaņās blogu/publicitātes sērija. Aktivitātes ietvēra latviešu, cittautu virtuves iepazīšanu, dažādu ēdienu gatavošanu, baudīšanu, dažādu interesantu diskusiju norisi, kā arī intervijas un recepšu sērijas. Aktivitātes norisinājās 29.augustā, Nīcas novadā ‘’Upeskrastos’’.

gatavo3Ēstgatavošanas plenērs sevī ietvēra gan latviešu, gan cittautu virtuvi, ļaujot Nīcas pašvaldību pārstāvjiem iepazīties ar citu tautu ēdieniem, ar to interesanto pagatavošanas processu, kā arī gardo ēdienu nobaudīšanu. Pavisam plenēra ietvaros tika gatavoti 6 kultūru ēdieni – angļu, itāļu, krievu, ukraiņu, pakistāņu un latviešu. Īpašu noskaņu plenēram piedevušas diskusijas par dažādu kultūru, tautu īpatnībām.

 

 

 

diskusija4Diskusijas un viktorīna sevī ietvēra jautājumu sēriju par dažādām  kultūrām, savukārt diskusijas  par dažādām kultūrām, dalībniekiem visinteresantākā šķitusi pakistānu kultūra un tās īpatnības, jo tā spilgti atšķiras no eiropeiskās, tā skaitā arī latviešu kultūras.

apraksti3Blogu un publicitātes sērija, kuras ietvaros interesentiem bija iespēja lasīt intervijas ar dažādu kultūru pārstāvjiem vietējā avīzē ‘’Nīcas vēstis’’, kā arī internet vietnē www.nica.lv, kā arī laikrakstā ‘’Kursas laiks’’ iepazīties ar īpaši interesanto un atšķirīgo pakistāņu kultūru sarunā ar pakistāņu ģimeni. Bārtas upes radošās apvienības sociālā tīkla www.facebook.com   lapā visi interesenti tikai aicināti, un joprojām tiek aicināti iepazīties ar dažādu kultūru ēdienu receptēm un stāstiem.

Interesanti: pagatavotos ēdienus baudīja Nīcas pašvaldību pārstāvji. Ar gatavošanas processu un receptēm iespējams iepazīties ŠEIT

Organizatori vēsta, ka Nīcas iedzīvotājus visvairāk ieinteresējusi tieši pakistāņu kultūru, jo tā ļoti atšķiras no eiropeiskās kultūras. Projektā piedalījušies vairāk cilvēku, kā iepriekš tika plānots. Visi pasākumu apmeklētāji tikuši iepriecināti ar daudzveidīgo informāciju, gardajiem ēdieniem un vērtīgajiem kontaktiem. Organizatori uzskata, ka īstenojot projektu tika pierādīts fakts, ka mēs visi esam līdzīgi un, ka pašos pamatos mūsu vērtības sakrīt.

Projekta publikācijas pieejamas arī:
-www.nica.lv ŠEIT
-www.rekurzeme.lv ŠEIT
-www.liepajniekiem.lv ŠEIT
-www.cookabike.com ŠEIT
-www.facebook.com ŠEIT

Biedrības ”Bārtas upes radošā apvienība” projekts ”Starpkultūru draudzīgās pusdienas” tika īstenots ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra atbalstu.
IesaistiesKurzeme publ logo