Biedrības apguva rīkus stāstīšanai par sevi internetā

Šī gada februārī un martā Kurzemes NVO centrs ar divām praktiskām nodarbībām viesojās pie Liepājas un Ventspils mazākumtautību biedrībām.

Biedrības bija izteikušas interesi apgūt jaunas prasmes, kas varētu palīdzēt uzlabot komunikāciju ar sabiedrību saociālajos medijos. Tāpēc tika izvēlētas divas tēmas, kuras dalībnieku ikdienā var noderēt. Dalībnieki mācījās veidot pasākumu plakātus un citus vizuālos materiālus platformā “Canva” un iepazinās ar praktiskiem ieteikumiem, un dalījās savā pieredzē par biedrības popularizēšanu sociālajā tīklā Fecebook. Jutas Reķeles un Kristīnes Jonovas vadībā attīstīja jaunas digitālās prasmes un paplašināja redzesloku. Kā arī mācību pauzēs dalībnieki savā starpā pārsprieda biedrību aktualitātes un gaidāmos pasākumus.

Mācību dalībnieki atzina, ka abas nodarbības bija vērtīgas un turpmāk atvieglos publicitātes veidošanu, ko paredz dažādu projektu īstenošana. Kā arī palīdzēs popularizēt biedrību darbu un piesaistīt jaunus interesentus.

Tā kā mācībām bija nepieciešami datori, tika atrastas piemērotas telpas ar aprīkojumu, kas bija liels prakstisks ieguvums. Pateicamies par telpu un aprīkojuma pieejamību Ventspils galvenajai bibliotēkai, Liepājas bibliotēkai “Vecliepājas rūķis” un Liepājas Dzintara vidusskolai.

Mācības bija izdevušās pateicoties biedrību: “Sāre khetene”, Ventspils Vācu kultūras biedrība, Ventspils ukraiņu kultūras biedrība “KOBZAR”, Liepājas Poļu biedrība VANDA, Liepājas Krievu Kopiena, baltkrievu kultūras biedrība “Pauļinka”, Liepājas multinacionālais kultūras centrs “Unisons”, Liepājas baltkrievu kopiena “MARA”, Liepājas vācu kopiena ,,Asns”, Liepājas ukraiņu kopiena”Svitanok” dalībniekiem.

Mācības tapa ar Latvijas Republikas Kultūras ministrija atbalstu.