Bezmaksas mācības NVO

Piedāvājam gan klātienes, gan izbraukuma bezmaksas apmācības NVO visā Kurzemē. Izbraukuma mācību semināros dodamies, ja ir vismaz 8 cilvēku grupa. Sadarbībā ar vieslektoriem, organizējam arī mācības par citām tēmām. Mācības ir gan bezmaksas, gan maksas.
Par mācībām sīkāk interesēties info@kurzemesnvo.lv.

Mūsu mācību semināru tēmas:

 

 • Projektu rakstīšanas domāšana un izpratne. 
  Teorija, prakse. Apmācības var ilgt sākotno dažām stundām līdz pat 3 dienu apmācībām.
 • Kas ir biedrība. Kā to dibināt/likvidēt (1-2h)
  informatīvs seminārs ar praktiskiem padomiem un paraugiem, kas ir biedrība, kad to nepeiciešams reģistrēt, kā to izdarīt un kā likvidēt
 • Sabiedriskā labuma statuss un ziedojumu piesaiste (3h)
  informatīvs seminārs par viss par un pa sabiedriskā labuma statusu – kā to iegūt, kādas ir atskaites, kā piesaistīt ziedojumus un tod noformēt
 • “NVO vadītāja ABC” (3-5h)
  Semināra laikā tiek koncentrētā veidā aplūkoti juridisko, lietvedības un sabiedrisko attiecību pamati. Seminārs balstīts uz praktiskiem piemēriem, biežāk pieļauto kļūdu un mītu apskatiem, konkrētiem padomiem. 
  Apskatītas tādas tēmas kā NVO saimneiciskās darbības regulējums, Sabiedriskā labuma statusa iegūšana, atskaitīšanās process, Personas datu aizsardzība, Dokumentu iesiešanas proecess, Paraksttiesīgās personas, to tiesību aizstāšana, Obligātie rekvizīti, to izvietojums un dienesta atzīmes uz dokumentiem. Organizācijas tēls un vizuālā identitāte, Sociālo tīklu pielietojums NVO darbā, Preses relīzes sagatavošanas principi
 • Lietvedības principi NVO (3h)
  viss, kas nepieciešams, lai korekti organizētu lietvedību
 • NVO juridisko zināšanu pamatportfelis (4h)
  pamatzināšanas korektai NVO vadībai
 • Laika un darbu plānošana (6h)
  Lai uzzinātu, kā visu paspēt laikā un pašam “nesadegt”. Seminārs iekļauj praktisku līdzdarbošanos.
 • Noderīgi bezmaksas  Interneta rīki NVO darbā (2-6h)
  Informācija par dažādiem Interneta rīkiem, kas var būt noderīgi Jūsu NVO darba organizēšanā. Ja pieejami datori, rīki tiek praktiski izmēģināti. Atkarībā no nodarbības ilguma un vēlmēm, tiek apskatīti laika plānošanas rīki (doodle, timeanddate.com), bezmaksas interneta aptauju veidošanas rīki, bezmaksas failu pārsūtīšanas un glabāšanas rīki (onedrive, google drive, dropbox, failiem.lv), bezmaksasattēlu glabāšanas vietnes, u.c.
 • Kā izveidot video un ievietot youtube? (2-6h)
  kā soli pa solim ar esošiem bezmaksas video rīkiem “salikt” kopā vienkāršu video un tad to ievietot youtube. Kā video no youtube ievietot jau esošā mājas lapā.
 • Kā izveidot lapu Facebook? (2-3h)
  facebook iespēju apskats, pamācība, kā soli pa solim izveidot jaunu facebook lapu un to administrēt.
 • Kā izveidot lapu draugiem.lv? (2-3h)
  draugiem.lv lapu iespēju apskats, pamācība, kā soli pa solim izveidot jaunu draugiem.lv lapu un to administrēt
 • Sociālo tīklu iespējas NVO darba popularizēšanai (2-6h)
  Ieskats populārāko sociālo tīklu iespējās, mērķgrupā, statistikas rādītājos. Ppadomi, kā komunicēt sociālajos tīklos un kā veidot saturu. Nodarbība var tikt apvienota ar praktisku darbošanos, veidojot facebook vai draugiem.lv lapu.
 • Kas nepieciešams, lai izveidotu mājas lapu?
  Viss, kas jāzina, lai izveidotu mājas lapu – sākot no mājas lapas vārda (domēna) izvēles, reģistrācijas un beidzot ar izmaksām un mājas lapu bezmaksas izveides iespējām. Iespējama arī praktiska darbība un mājas lapas izveides process.
 • E-pasta mārketinga iespējas (2-6h)
  Kā izsūtīt vizuāli glīti noformētas ziņu lapas/piedāvājumus saviem biedriem un interesentiem un uzzināt, kas tās ir apskatījis. Tiek aplūkots bezmaksas risinājums MailChimp (angļu valodas vide) un maksas risinājums Mailigen (latv.val. vide). Iespējama arī praktiska ziņu lapas izveide un nosūtīšana, sagataves izveide turpmākai izmantošanai.
 • Efektīvs darbs ar Word (6-12h)
  Pēc nodarbības zināsiet, kā ērti strādāt gan ar lieliem un apjomīgiem dokumentiem, gan vienkāršiem dokumentiem. Kā ievieto satura rādītāju, kā pārvaldīt lappušu numerāciju, kā ievietot un formatēt attēlus, kā ievietot tekstā aktīvās saites (linkus) un daudz citas noderīgas lietas. Apgūstāmās tēmas iespējams saskaņot pirms nodarbības.
 • Efektīvs darbs ar Excel (6-12h)
  Pēc nodarbības pratīsiet “savaldīt” excel tabulas un ērti tajās strādāt. Excelis nemaz nav tik sarežģīts, kā izskatās!
 • Skaistas prezentācijas ar PowerPoint (6-12h)
  Uzzināsiet, kāda ir korekta prezentācija un kā tādu izveidot. Pēc nodarbības pratīsiet pareizi (un ātri!) veidot prezentācijas ar dažādiem dizainiem, pratīsiet strādāt ar animācijām, attēliem, saturu izkārtojumu. Ideālais nodarbības laisk ir 2 dienas.