Atklāt Eiropu, mācīties darot, pilnveidoties- iespējas izsludinātajos projektos jauniešiem

Biedrībai “Baložu pasts” pērn bija pirmā pieredze realizēt projektu jauniešiem programmā “DiscoverEU” iekļaušanas projekti. Šī programma paredzēta 18 gadus veciem jauniešiem ar ierobežotām iespējām, kuri  vēlas izzināt Eiropu, iepazīt citas kultūras, piedzīvot zaļu ceļošanu un gūt jaunu dzīves pieredzi.

Ceļojums ir kā mācīšanās rīks, kas paredz, ka jaunieši ceļo pa Eiropu, izmantojot, galvenokārt, vilcienu satiksmi un autobusus, un iepazīst dažādas valstis, pēc savas izvēles un izveidota maršruta.

“Šī ir fantastiska iespēja strauji pieaugt, jo ceļā ar visu jātiek galā pašiem. Tika iesaistīti jaunieši, kuriem ir ierobežotas iespējas ceļot, daži no jauniešiem nebija bijuši tālāk par Latvijas robežām. Atrast atbilstošos jauniešus man palīdzēja sociālie pedagogi un sociālie darbinieki. Uzrunātajiem jauniešiem bija ne tikai jāpiedalās sagatavošanās aktivitātēs, bet sava dalība jāpamato un jābūt motivētiem. No savas puses biju ieinteresēta grupas sagatavot dažādiem apstākļiem: organizēju tikšanās ar policiju, robežsardzi, kas izstāstīja par rīcības scenārijiem ceļā, kā arī bija nodarbība ar izaugsmes treneri – kouču, kurš palīdzēja jauniešiem sagatavoties emocionāli, jo ceļš ir liels pārbaudījums ikvienam. Visu ceļojuma laiku pati biju pieejama ikvienai jauniešu grupai, sazinājāmies, risinājām dažādas krīzes situācijas,” pastāstīja projekta vadītāja Jana Biezā.

Talsu novada jauniešu ceļojumi notika 2023.gada vasarā un tajā piedalījās 57 dalībnieki, no kuriem 46 bija jaunieši un 11 – atbalsta personas, kuras devās līdzi ceļā, kopā veidojot 14 ceļotāju grupas.

Fotogrāfijas no dalībnieku personigā arhīva

Jana uzsver, ka šāda veida projekts ir ļoti dāsns pret jauniešiem, jo tiek segti dažādi izdevumi – sagatavošanās, transports, apdrošināšana, naktsmītnes un ēšanas izdevumi – kopā projekta budžets sasniedza 104 780 eiro.

Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra izsludinājusi  projektu konkursus programmās “Erasmus+” un “Solidaritātes korpuss”.

Projektu konkursi ar iesniegšanas beigu datumu 2024. gada 20. februāris:

Projektu konkursi ar iesniegšanas beigu datumu 2024. gada 5. marts:

Projektu konkurss ar iesniegšanas beigu datumu 2024. gada 6. marts:

Projektu konkurss ar iesniegšanas beigu datumu 2024. gada 7. marts:

Projektu konkurss ar iesniegšanas beigu datumu 2024. gada 25. aprīlis:

Informācija par izsludinātajiem projektiem  atrodama Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājas lapā.