Aizvadīta Slāvu diena Kuldīgā

22. augustā Kuldīgā notika vairāki pasākumi, kuru mērķis bija rosināt starpkultūru dialogu un saliedētību dažādu Latvijā dzīvojošo tautību vidū.

Slāvu dienas programmu veidoja diskusija par Daces Rukšānes grāmatu “Krieva āda”, Katrīnas Spulenieces-Aišpures vadībā tika gatavoti ēdieni slāvu gaumē (bija gan vinegrets, gan baklažānu rullīši, gan zivs pīrāgs), Ina Celitāne no Kurzemes kultūras mantojuma biedrības “Kūrava” vadīja ekskursiju pa multikulturālo Kuldīgu, un dienas noslēgumā ar priekšnesumu, spēlēm un pankūkām iepriecināja slāvu tautas kultūras biedrība “Živica” no Saldus.

Lai gan ne viss noritēja, kā plānots – diemžēl veselības problēmu dēļ diskusijā nevarēja piedalīties pati Dace Rukšāne (kura devusi solījumu ierasties Kuldīgā kādā citā reizē), savukārt slikto laikapstākļu dēļ “Pikniks pie ugunskura” pārvērtās par pasākumu iekštelpās – tomēr Slāvu diena bija izdevusies, un to atzinīgi novērtēja daudzi sanākušie pasākumu apmeklētāji.

Vēlamies teikt lielu paldies visiem, kas iesaistījās Slāvu dienas tapšanā, kā arī atsaucīgajiem apmeklētajiem. Uz tikšanos citos pasākumos!