Aicinām pieteikties Kurzemes NVO plenēram 2021!

Jau trešo gadu Kurzemes NVO centrs piedāvā vietu, laiku un saturu 3 dienu garumā, lai stiprinātu iedzīvotāju pilsoniskās kompetences, prasmes un līdzdalību gudrākai, spēcīgākai un labākai Latvijai jeb Kurzemes NVO plenēru! Šogad plenērs notiks no 24. augusta līdz 26.augustam Bernātos, Liepājas pusē –  dalība tikai vakcinējušām un/vai COVID-19 izslimojošām personām.

Pieteikšanās līdz 20.augustam: https://ej.uz/NVOpleners2021_pieteiksanas

Plenēra programma: https://ej.uz/NVOpleners2021_programma

Visiem plenēra dalībniekiem tiek apmaksātas naktsmītnes un ēdināšanas izdevumi. Dalībnieku skaits ierobežots (līdz 20 personām). Ja interesentu skaits būs lielāks, tiks veikta atlase, priekšroku dodot vienam pārstāvim no organizācijas vai būs jāsedz pašiem savi uzturēšanās izdevumi. Priekšroka būs Kurzemes NVO centra biedriem.

Kurzemes NVO plenēra 2020 dalībniei sūta sveicienus jaunajiem 2021. gada dalībniekiem

ĪSUMĀ PAR SATURU:

Šī gada plenērā vienkāršā un koncentrētā veidā vieslektori sniegs informāciju un radīs izpratni par to, kā juridiski funkcionē Latvijas valsts un kādi nozīmīgi, bet medijos neatspoguļoti procesi darbojas ikdienā. Runāsim par valsts varas orgāniem, to pilnvarām un funkcijām, cilvēka vietu tajās, par politiskām ideoloģijām, par partiju jēgu, darbības stratēģijām un politisko ētiku, par paņēmieniem, kā cilvēki cīnās par varu un to, kā novērtēt – vai politiskie lēmumi ir bijuši gana labi? Tāpat iepazīsim Valsts kancelejas darbu un izzināsim, ko paredz valsts reformas plāns, kur un kā atrast aktuālos un apspriežamos tiesību aktus, runāsim par demokrātijas kā sistēmas plusiem un mīnusiem. Lai līdzsvarotu sistēmiskās zināšanas, dalībniekiem būs iespēja spodrināt savas kritiskās domāšanas prasmes, lai atpazītu manipulācijas, izzinātu biežākās argumentācijas un loģikas kļūdas, kā arī sekas, ko tās rada. Savukārt neformālajās rīta un vakara pasākumos dalībnieki varēs viens otru bagātināt ar jēgpilnām sarunām,  pasākumiem latviskās dzīvesziņas kopšanai un vienotības, iedvesmas sajūtas gūšanai.

ĪSUMĀ PAR VIESLEKTORIEM:

Plenērā ar ar zināšanām dalīsies un vakara neformālās diskusijās piedalīsies Latvijas Universitātes juridiskās fakultātes valstiesību zinātņu katedras docents Dr.iur. Edvīns Danovskis, Latvijas Universitātes biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes vadībzinātnes nodaļas asoc.profesors, Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks Dr. phys., Dr. oec. Māris Pūķis, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta pētnieks, filozofs Dr.phil. Ģirts Jankovskis, sociālo zinātņu maģistrante sabiedrības vadībā Inese Siliņa un Valsts kancelejas darbinieki.

 

Uz tikšanos!