Apzinātas stiprās puses un apgūta drošība digitālajā vidē

Ir notikušas mācības mazākumtautību biedrībām Liepājā un Ventspilī, kurās dalībniekiem bija iespēja apzināties savas stiprās puses darbnīcā “Prasmes un to pielietojums biedrībā” un gūt informāciju nodarbībā “Kā rūpēties par savu drošību digitālajā laikmetā”.

Pirmā tikšanās par drošību digitālajā laikmetā notika 16. oktobrī biedrībā “Radi Vidi Pats”. Biedrības pārstāvis Staņislavs Babins aizrautīgi  iepazīstināja ar biedrības darbu un iedvesmoja nākotnes sadarbībai.

Tikšanās notika sirsnīgā un iedvesmojošā atmosfērā, apvienojot nopietnas diskusijas un radošas aktivitātes. Drošība digitālajā laikmetā bija viena no galvenajām tēmām – sarunas par to, kā pasargāt sevi no krāpniekiem, kuri sasniedz mūs telefonā, e-pastā un sociālajos tīklos, bija aizraujošas un noderīgas. Dalībnieki dalījās pieredzē, kas noderētu pat detektīvromāniem – par situācijām, kļūdām un mācībām, kas var skart ikvienu no mums. Papildus praktiskiem padomiem arī teorētiskās prezentācijas piedāvāja ieskatu, kā veiksmīgāk aizsargāt sevi digitālajā vidē. Uz nodarbību bija sanākuši gandrīz 20 cilvēki no dažādām biedrībām, kas aktīvi darbojas Liepājā.

Otrā tikšanās par drošību digitālajā laikmetā notika 13. novembrī Ventspilī, biedrībā “Sāre khetene”. Šī bija iespēja šaurākā lokā pārrunāt drošības jautājumu un dalīties personīgajā pieredzē, kā arī pie kafijas tases pārrunāt aktuālo biedrībā.

 

Radošā darbnīca “Prasmes un to pielietojums biedrībā” notika 28. novembrī Liepājā, biedrībā “House of Hope”.

Sarunās un rakstot, prasmes un spējas bira kā no pārpilnības raga: radošums, uzņēmība, komunikabilitāte, vēlme palīdzēt, valodu zināšanas, muzikalitāte, vēlme apvienot cilvēkus, iedvesmošana un vēl citas prasmes, ko biedrības var likt lietā. Zinot savas stiprās puses, dalībnieki modelēja pasākumus un aktivitātes, kur apvienot vairākas stiprās puses un radīt kaut ko jaunu.
Dalībnieki bija priecīgi uzzināt par biedrības “House of Hope” darbību – pateicoties Tatjanai Makovijai, dalībnieki guva iedvesmu no stāstījuma un ekskursijas, kā arī atklāja, cik nozīmīgs darbs tiek veikts kopienas labā.

Šī diena parādīja, ka mazākumtautību biedrību darbā pulcējas nesavtīgi un izpalīdzīgi cilvēki, kuri, sadarbojoties un apzinoties savas stiprās puses, spēj radīt interesantu pasākumu idejas, kas stiprinātu mazākumtautību kopienu un piesaistītu līdzcilvēkus.

Nodarbības vadīja Kurzemes NVO centra komunikācijas koordinatore Kristīne Jonova.

Pasākumi notika ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.