6.septembrī, Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notiks Pagastu diena!

pagastu diena6. septembrī no plkst. 11:00 līdz 16:00 Ventspils novada sieviešu biedrība “Spārni” sadarbībā ar novada pagastu pārvaldēm jau 13. reizi organizē Pagastu dienu, kas tradicionāli notiek Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā. Šajā dienā Ventspilī ieradīsies visu pagastu un Piltenes pārstāvji, lai izrādītu gada laikā radīto, dalītos zināšanās un prasmēs, cienātu ar gardiem ēdieniem un dzērieniem, iepriecinātu ar dziesmām un dejām.

Ieeja: pieaugušajiem –  1,40 EUR vai  1,00 EUR+ 40 venti; skolēniem, studentiem, pensionāriem –  0,60 EUR vai  0,30 EUR + 30 venti; ģimenes biļete (2 pieaugušie + 1–5 bērni) – 2,80 EUR  vai  1,90 EUR + 90 venti.

Šāgada Pagastu dienas moto ir “Lauku gurķis pie pilsētas preilenēm ciemoties nāk”, tāpēc tieši gurķi šajos svētkos godā cels. Šo dārzeni redzēsim gan noformējumos, gan novada kulināru piedāvājumos, gan citviet. 

Gadatirgū, par ko daļēji būs pārtapusi Piejūras brīvdabas muzeja teritorija, varēs baudīt gan ar acīm, gan sajūtām. Pagastu pašražojumu stendos un rokdarbnieku izstādēs būs gana liels un daudzveidīgs piedāvājums. Šogad turpināsies arī Novada šalles adīšana, ko aizsāka pērn. 

Ciemos solījušies braukt arī biedrības “Tērvetes mājražotāji un amatnieki” pārstāvji ar savu veikumu. EDIC Ventspils stendā līdzās informatīviem materiāliem par ES aktualitātēm apmeklētāji varēs uzzināt par dabisko ārstniecības faktoru izmantošanu veselības profilaksē un dziedniecībā. Šoreiz uzmanības centrā – minerālūdens. Apmeklētāji varēs ne tikai degustēt dažādus minerālūdeņus, uzzināt par to vērtīgajām īpašībām, bet arī piedalīties konkursos un saņemt balvas. 

Kā allaž, netrūks arī kultūras aktivitāšu. Koncertā pie vējdzirnavām Kaspars Antess izdziedās savas skaistākās dziesmas un visus priecēs Stendes Tautas nama amatierkolektīvi: vidējās paaudzes TDK “Teika”, sieviešu vokālais ansamblis “Gaisma” un vīru vokālais ansamblis “Stende”. Satiksiet arī vietējo amatierteātru aktierus, kas būs pārtapuši zināmos un neredzētos personāžos. Sevišķi jautrs solās būt pagastveču šovs. Ne bez jokiem, bet nopietni paldies par kopdarbu saņems kultūras un pagastu pārvalžu darbinieki, novada vadība. 

Būs radošās darbnīcas kā maziem, tā lieliem: ādas apstrādes, akmeņu apgleznošanas, stikla pūšanas, pērlīšu rotaslietu izgatavošanas, origami. Ar mazajiem apmeklētājiem spēlēsies Ventspils Jaunrades nama jauniešu kluba “Knaģis” dalībnieki un ar “Saldus  gotiņām” cienās svētku atbalstītājs – Saldus pārtikas kombināts. Notiks konkursi un brīvdabas spēles – loka šaušana, galda hokejs u.c. Tāpat kā pērn, varēs papriecāties par draudzīgajiem haskiju suņiem.  Atnāciet “pagurķoties” – garantēts labs noskaņojums un lustes visas dienas garumā!