5 Gadi demokrātiskās sarunās

Demokrātijas festivāls Kuldīgā šogad notiks trešo reizi, bet Demokrātijas kafejnīcai – jau piektais gads.
Arī šogad Demokrātijas festivālu atklāsim ar Demokrātijas kafejnīcu, un kā vienmēr sarunu dalībniekus pie galdiņiem sēdināsim pēc nejaušības principa, lai sarunātos ar pazīstamiem un nepazīstamiem, līdzīgi un atšķirīgi domājošiem, svinot mūsu dažādību brīvā un cieņpilnā atmosfērā.
Un, protams, arī šoreiz pie katra galdiņa sēdīsies kāds slepenais viesis, kurus uzzināsiet tikai tad, kad atnāksiet uz pasākumu.
Taču, par godu piecgadei, esam apkopojuši un vēlamies teikt lielu paldies visiem 73 slepenajiem viesiem, kas Kuldīgas Demokrātijas kafejnīcās viesojušies līdz šim:
politiķis Aigars Freifalts, komiķe, dramaturģe Aiva Birbele, dizaineris Aleksejs Muraško, režisore Alise Zariņa,
Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Anda Laķe, rakstnieks un dzejnieks Andris Akmentiņš, juriste Anita Kovaļenko,  filozofs Artis Svece,
uzņēmējs Arturs Skirmants, politiķis Arvils Ašeradens, Baiba Kiršteina no “Tiesībsarga biroja”, Baiba Ziemele no “Latvijas Reto slimību alianses”, Bella Briška no biedrības “Dzīvnieku brīvība”, māksliniece Brigita Stroda, LU Teoloģijas fakultātes dekāne, mācītāja Dace Balode,
Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, Dace Ševčenko no “ManaBalss.lv”, Daiga Bitiniece no laikraksta “Kurzemnieks”, Edmunds Svenčs no Zemessardzes, Elīna Ūsiņa no “Tiesībsarga biroja”, juriste Evita Goša,  žurnālists, režisors, kino producents Gints Grūbe, aktrise Guna Zariņa, dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš,  vēsturnieks Gustavs Strenga, aktieris Ģirts Krūmiņš,  Ilze Jankovska no nodibinājuma “Demokrātijas fonds”, rakstniece, teoloģe Ilze Jansone, Ilze Samīte no sarunu festivāla “LAMPA” , politiķe Ilze Viņķele, Inese Vaivare no biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai”, politiķe Inese Voika, māksliniece, scenogrāfe Inga Bermaka, politiķe, bijusī Kuldīgas novada pašvaldības vadītāja Inga Bērziņa, Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs, Iveta Kažoka no biedrības “Providus”, Jānis Silavs – pedagogs, jauniešu nometne “DEMOS: uztrenē demokrātiju!”, aktieris un režisors Jurģis Spulenieks, arhitekts Juris Andersons, mācītājs Juris Cālītis, Kristaps Vītoliņš no “Tet.lv”, Alsungas viedais ciems, politiķis Kristaps Eklons, Kristaps Jansons no Zabadaka, mākslinieks Kristians Brekte, politiķe Kristīne Ansone, Kristīne Apine no Kuldīgas attīstības aģentūras, politiķis Krišjānis Feldmanis, teoloģijas profesore, politiķe Laima Geikina, Lelde Prūse no sarunu festivāla “Lampa”, politiķe Liene Gatere, Liene Kņaze no biedrības “Zero Waste Latvija”,  Linda Jākobsone-Gavala no biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem”, Linda Ulāne no biedrības “Radi Vidi Pats”, Līga Leontīne Uzulniece no sociālā uzņēmuma “Eņģeļu pasts”, rakstnieks Māris Bērziņš, Māris Matrevics no Jelgavas tipogrāfijas, Mārtiņš Priedols no nodibinājuma “Demokrātijas fonds”, žurnāliste Olga Proskurova, dzejnieks Pēteris Cedriņš (1964–2022), Raivis Sīmansons no Žaņa Lipkes memoriāla, politiķe Ramona Petravica, Reinis Pozņaks no biedrības “Twitter konvojs”,  māksliniece Sanda Pole-Ma, māksliniece Sandra Krastiņa, Sanita Osipova – tiesību zinātniece, bijusī Satversmes tiesas priekšsēdētāja, Sergejs Kaļiņins no biedrības “Krievu balss Latvijai”,  rakstnieks Svens Kuzmins, dzejnieks, žurnālists Toms Treibergs, Uldis Pētersons no Talsu novada muzeja, mūzikas kritiķis Uldis Rudaks, Vija Kurpniece no Latvijas Dabas fonda, politiķe Vita Anda Tērauda, Žanete Grende no Fonda “Viegli”. 
Neesam aizmirsuši arī tos sarunu vadītājus, kas piedalījušies Demokrātijas kafejnīcās ārpus Kuldīgas, taču viņus šobrīd gan neatklāsim.
Paldies Dāvim un Annai Līcīšiem par pirmo divu Demokrātijas kafejnīcu uzņemšanu Baltās mājas pagalmā – šī brīnišķīgā vieta nodrošināja lielisku startu!
Paldies visu fotogrāfiju autoriem – Zintai Vējai, Albertam Dinteram u.c. Bet jo īpaši Sintija Šlēgelei, kas pēdējos trīs gadus bijusi mūsu “oficiālā”, brīvprātīgā fotogrāfe.
Un prieks, ka Maijas un Ģirta Jankovsku ideja ir īstenojusies un pasākumu var piedzīvot dažādās Latvijas vietās.
Paldies Demokrātijas kafejnīcu atbalstītājiem: Sabiedrības integrācijas fonds, Kultūras ministrija, Kuldīgas novada pašvaldība, Vācijas vēstniecība.
Un atskatoties vēsturē jāpiebilst, ka daļu no Demokrātijas kafejnīcām organizēja nodibinājums “Demokrātijas fonds”, kas aizvien  ir mūsu sadarbības partneri.
Jā, un tiem, kuri tikuši līdz šī ļoti, ļoti, ļoti garā ieraksta galam, varam atklāt, ka vēl pirms šī gada festivāla, Demokrātijas kafejnīca viesosies arī  30. jūnijā  Talsos un  8. jūlijā Liepājā,  bet par to izvērstāk ziņosim atsevišķi.