Trīs lietas, ko varam darīt tagad

Daudzi neticēja, daudzi cerēja uz veselo saprātu, tomēr šodien tas ir fakts. Krievijas armija ir iebrukusi Ukrainā un pārkāpusi neatkarīgas valsts robežas.

Lai arī fiziski šobrīd Latvijā esam drošībā, emocionāli šī diena nes smagumu, skumjas, satraukumu, bailes. Vislabākais veids, kā mazināt destruktīvas sajūtas un domas, ir rīkoties. Šobrīd mēs mēs ikviens varam:

  1. Palīdzēt Ukrainas cilvēkiem!

Piemēram, ziedojot nevaldības organizācijām, kas strādā Ukrainā un palīdz cietušajiem. Visērtāk mēs Latvijā to varam izdarīt, izmantojot ziedot.lv: www.ziedot.lv/ukrainai

Tāpat, mums jābūt gataviem uzņemt cilvēkus no Ukrainas, kuri zaudējuši savas mājas, palīdzot bēgļiem noorientēties kur un kā saņemt atbalstu, kā arī palīdzot iejusties. Drīz būs klāt pavasaris – šoreiz visticamāk būtu vērts sēt un stādīt vairāk, nekā pašiem būs vajadzīgs.

  1. Gūt informāciju no uzticamiem, oficiāliem avotiem.
  1. Mierīgi, bez panikas sagatavoties krīzes situācijām.

Krīzes situācijā atbildīgie dienesti un bruņotie spēki īstenos apdraudējuma pārvarēšanas pasākumus, tāpēc ikvienam jābūt spējīgam noturēties pirmās krīzes dienas – vismaz 72 stundas. Labākais veids, kā pasargāt sevi un savus tuvniekus, ir savlaicīgi sagatavoties jebkādai krīzes situācijai, tostarp:

  • izrunāt ar saviem tuviniekiem iespējamās krīzes situācijas un vienoties par rīcību;
  • būt gatavam nodrošināt pārtikas, ūdens un pirmās nepieciešamības preču krājumus pirmajām 3 dienām;
  • regulāri atsvaidzināt zināšanas par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu, iegūt informāciju un zināšanas, kas var palīdzēt Tev un Tavai ģimenei ekstremālos apstākļos.

Vairāk informācijas par to, kā rīkoties krīzes gadījumā: https://www.sargs.lv/lv/tema/72stundas

#StandWithUkraine #MierīgsJoGatavs #DrošiIrZināt