Sveicieni no “Demokrātijas kvartāla”!

 

Novembra vidū noslēdzās “Sabiedrības integrācijas fonda” finansētais “Kurzemes NVO centra” projekts “Pilsoniskā sabiedrība Kurzemē 2021”. Lai gan projektā bija iekļautas vēl arī citas aktivitātes, taču viena no centrālajām tā asīm griezās ap “Demokrātijas kvartālu” Kuldīgā (un tā simbolu – skursteni, kuru 18. novembra vakarā Latvijas karoga krāsās izgaismoja viena no Kvartāla aktīvistēm – videomāksliniece Undīne Celitāne).

Šī gada laikā paveikts daudz:

  1. Esam atraduši vietu, kurā pastāvīgi varētu norisināties dažādas aktivitātes, kas vērstas uz demokrātisko vērtību un prakšu stiprināšanu. Bijušais metālcehs/pienotava/liķiera fabrika Kuldīgā, Mucenieku ielā 9, ir ideāli piemērota šim mērķim.
  2. Esam sapulcējuši domu biedru grupu, kuru vienu kopīgas vērtības un vēlme attīstīt Demokrātijas kvartālu.
  3. Kopā ar šiem brīnišķīgajiem cilvēkiem esam noorganizējuši “Demokrātijas festivālu”, kas bija paštaisīti un pašiem-taisīti (bet arī citiem atvērti) demokrātijas svētki, kuros divu dienu garumā  bija iespēja piedalīties sarunās, darbnīcās, noskatīties teātra izrādi, uz vietas uzvest teātri, baudīt demokrātijas garšu (burtiskā nozīmē) un citos veidos pieredzēt demokrātiju.
  4. Festivāla programmā bija iekļauta nu jau par tradīciju kļuvusī Demokrātijas kafejnīca – sarunu vakars, kura apmeklētāji pēc nejaušības principa tiek sasēdināti ap kafejnīcas galdiņiem un katram galdiņam tiek iedalīties kāds moderators, lai risinātu sabiedrībā aktuālas tēmas. Šajā gadā sarunas notika pie 12 galdiņiem un tās vadīja dizaineris Aleksejs Muraško, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Anda Laķe, rakstnieki Andris Akmentiņš un Māris Bērziņš,  māksliniece Brigita Stroda, Bella Briška no biedrības “Dzīvnieku brīvība”, LU Teoloģijas fakultātes dekāne Dace Balode, Kuldīgas novada pašvaldības vadītāja Inga Bērziņa, Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ījabs, Lelde Prūse no sarunu festivāla “Lampa”, Liene Kņaze no “Zero Waste Latvija” un Māris Matrevics no “Jelgavas Tipogrāfijas”.
  5. Lai vāktu līdzekļus Festivālam, izmantojot ziedojumu vākšanas pieeju “aklais randiņš ar grāmatu”, noorganizējām grāmatu izsoli “Grāmatas demokrātijai”, kurā lūdzām Saeimas deputātus, ministrus un prezidentus ziedot kādu grāmatu, kas, iesaiņota necaurredzamā papīrā, piedalījās tiešsaistes izsolē, kuras dalībnieki zināja, kas ziedojis grāmatu, bet nezināja, kādu grāmatu iegādājas.
  6. Līdzās SIF finansiālam atbalstam, Demokrātijas festivāla organizēšanai saņēmām atbalstu arī no “Gētes Institūta Latvijā”, “JELGAVAS TIPOGRĀFIJAS”, Kuldīgas novada pašvaldības, “Kuldīgas Jauniešu mājas”, Zemessardzes 45.kaujas nodrošinājuma bataljona un AS “BALTA”, saņēmām ziedojumus no uzņēmuma “TestDevLab”, kā arī vairākām privātpersonām – Arta Aizstrauta, Baibas Gaigras, Dagmāras Beitneres-Le Gallas, Evitas Pētersones, Jura Pūces, Līgas Stafeckas un Mārtiņa Šteina. Daļa no Festivāla programmas tika īstenota ar “Europe Direct Kuldīga” atbalstu.
  7. Visbeidzot, lai nodrošinātu Demokrātijas kvartāla attīstību rudenī tika nodibināts “Demokrātijas fonds”. Pirmais tā lielākais uzdevums ir savākt līdzekļus, lai iegādātos īpašumu Mucenieku ielā 9 un Demokrātijas kvartāls varētu kļūt par pastāvīgu vietu, kurā pieredzēt demokrātiju. Arī Tu vari ziedot šai ideja, vai nu izmantojot aplikāciju Mobilly, vai arī pārskaitot naudu uz mūsu kontu (rekvizīti atrodami šeit), mērķī norādot, ka šis ir ziedojums Demokrātijas kvartālam.

 

 

 

Paldies Sintijai Šlēgels un Demokrātijas kvartāla kopienas aktīvistiem par fotogrāfijām!

Paldies Latvijas Republikas Kultūras ministrijai un Sabiedrības Integrācijas Fondam par programmas “NVO fonds” esamību, finanšu piešķiršanu un demokrātijas stiprināšanai tik nepieciešamo pasākumu finansēšanu!