Piedalies jau otrajā Demokrātijas festivālā Kuldīgā!

Demokrātijas festivāls Kuldīgā ir paštaisīti un pašiem taisīti, kā arī citiem atvērti svētki par godu demokrātijai. Tas veidots, lai brīvā gaisotnē un neierastos veidos stiprinātu demokrātijas vērtības, attīstītu prasmes, kas nepieciešamas dzīvei demokrātijā, dotu iespēju sarunāties par sabiedrībā aktuālām tēmām. Festivāla iniciatori esam mēs, Kurzemes NVO centrs, taču tā organizēšanā varēja iesaistīties jebkurš interesents – tāpēc tie ir paštaisīti un pašiem taisīti, un tiešām ļoti demokrātiski svētki.

Festivālu atklāsim 29. jūlija vakarā (pl. 18-21) ar ikgadējo Demokrātijas kafejnīcu, kas ir sarunas ar nejauši satiktiem cilvēkiem pēc nejaušības principa izlozētu slepeno viesu vadībā, iepriekš nezinot sarunas tēmu. Pasākums notiks simboliskā vietā – Kuldīgas Vecajos kapos – tādējādi godinot cilvēkus Ukrainā, kas upurējuši dzīvību, lai aizstāvētu savu valsti un demokrātiju.

Savukārt sestdien, 30. jūlijā, paredzēta plaša pasākumu programma, kuras veidošanā iesaistījušies iedzīvotāji, Demokrātijas kvartāla kopiena un dažādas organizācijas. Būs sarunas, darbnīcas, baudīsim demokrātijas garšu un citos veidos svinēsim demokrātiju. Galvenokārt pasākumi notiks Mālu ielā, taču būs arī citas norises vietas. Ar konkrētām aktivitātēm iepazīstināsim jau drīzumā (jaunākajai informācijai seko mūsu Facebook lapā).

 

Festivālu atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds un Kultūras ministrija no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem, kā arī “Europe Direct Kuldīga”, Kuldīgas novada pašvaldība, Kuldīgas jauniešu māja.