Iespēja piedalīties Demokrātijas festivāla vasaras skolā jauniešiem

Šovasar 29. un 30. jūlijā Kuldīgā norisināsies jau otrais Demokrātijas festivāls, taču īsti pirms tam  (no 26. jūlija) jauniešiem ir iespēja piedalīties festivāla vasaras skolā, kuras galvenais mērķis – kopīgi sagatavot pašu organizētu aktivitāti, kas tiks iekļauta festivāla programmā.

Ziņojam, ka vasaras skola tika atcelta, taču līdzīga nometne notiks rudens brīvlaikā. Vairāk informācijas ŠEIT.

Demokrātijas festivāls Kuldīgā ir paštaisīti un pašiem taisīti demokrātijas svētki, kuru rīkošanā var piedalīties jebkurš interesents. Festivāla mērķis ir ar visdažādākā veida pasākumiem stiprināt demokrātijas vērtības, attīstīt demokrātijai nepieciešamās prasmes, kā arī dot iespēju spriest par sabiedrībā aktuālām tēmām. Kādi tieši ir šie pasākumi, atkarīgs no festivāla rīkošanā iesaistīto cilvēku radošuma (piemēram, pagājušajā gadā festivāla dalībniekiem bija iespēja piedalīties sarunās, darbnīcās, noskatīties teātra izrādi, uz vietas uzvest teātri, veidot demokrātijas lietu muzeju, baudīt demokrātijas garšu un citos veidos pieredzēt demokrātiju).

Lai atzīmētu Eiropas jaunatnes gadu un rosinātu festivāla organizēšanā iesaistīties jauniešus, šajā gadā rīkojam Demokrātija festivāla vasaras skolu. Vasaras skolas galvenais uzdevums – šo dažu dienu laikā jauniešiem sagatavot pašiem savu festivāla pasākumu un, lai pasākums sanāktu pēc iespējas jēgpilnāks, vasaras skolas dalībniekiem būs iespēja piedalīties arī nodarbībās, kurās tiks aktualizēti ar demokrātiju, tās kvalitāti un pilsonisko līdzdalību saistīti jautājumi. Tā, piemēram, nodarbību laikā dalībnieki diskutēs par to, kāda ir politiskā kultūra un pilsoniskā līdzdalība Latvijā, izvērtēs, vai demokrātija ir efektīvākā sabiedrības pārvaldības forma, kā arī sarunāsies par to, kāda ir pilsoņu un starptautisko organizāciju loma demokrātijas kvalitātes paaugstināšanā. Būs iespēja arī pilnveidot vairākas nozīmīgas prasmes, kas noderīgas, lai līdzdarbotos demokrātiskajos procesos.

Vasaras skolas noslēgumā (29. jūlija vakarā un 30. jūlijā) nekādas papildu nodarbības netiks plānotas, lai jaunieši pilnvērtīgi varētu iesaistīties Demokrātijas festivāla pasākumos.

Dalība vasaras skolā ir bez maksas. Dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana un nepieciešamības gadījumā arī nakšņošana.

Laiks: 2022. gada 26.-30. jūlijs
Norises vieta: Kuldīgas Jauniešu māja
Dalībnieki: Pamatā vasaras skola paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem (16-19 gadi), taču uzņemsim arī vecākus jauniešus (līdz 25 gadiem)
Vietu skaits: 20

Vasaras skolas vadītāji:
Jānis Silavs, mācību programmas “Iespējamā misija” absolvents un Mārupes Valsts ģimnāzijas vēstures skolotājs
Oskars Kaulēns, mācību programmas “Iespējamā misija” absolvents, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktors un vēstures skolotājs

Saite, lai pieteiktos uz vasaras skolu: https://ieej.lv/W479f 

Saziņai: Maija Jankovska (maija@kurzemesnvo.lv; +371 2651116; www.kurzemesnvo.lv)

Organizē: biedrība “Kurzemes NVO centrs” ar “Sabiedrības integrācijas fonda”, “Europe Direct Kuldīga” un “Kuldīgas Jauniešu mājas” atbalstu.