Iknedēļas aptauju cikls “10 idejas par Eiropu”

Iknedēļas aptauju cikls “10 idejas par Eiropu” ir daļa no plašākā pasākumu kopumā – “Konferencē par Eiropas nākotni”, kuras mērķis ir apzināt ES iedzīvotāju viedokļus par to, kādu viņi vēlas redzēt Eiropu nākotnē.

“Europe Direct Kuldīgā” komanda ir sagatavojusi 10 aptaujas, katra veltīta kādai no Konferences tēmām (vide, veselība, migrācija, digitālā transformācija u.c.). Sākot no 23. novembra, katru otrdienu šeit un “Europe Direct Kuldīga” Facebook lapā tiks publicēta saite uz tiešsaistes aptauju, kurā tās dalībnieki varēs vērtēt deviņas idejas, kuras piedāvājuši citi Konferences dalībnieki, kā arī vienu, desmito, būs aicināti ierakstīt katram pašam savu. Katrai aptaujai būs uzaicināts kāds vērtētājs, kurš atlasīs labākās idejas un vienai piešķirs balvu. Savukārt cikla noslēgumā (jeb 10. aptaujā, kas notiks no 2022. gada 25. līdz 28. janvārim) visu iepriekš notikušo aptauju labākās idejas piedalīsies publiskā balsojumā un visvairāk balsis ieguvušās idejas autors iegūs galveno balvu – dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Visas aptaujā izskanējušās idejas tiks apkopotas un iesniegtas arī “Konferences par Eiropas nākotni” digitālajā platformā . Sagaidāms, ka līdz 2022. gada pavasarim Konference nāks klajā ar secinājumiem, kuros būs dotas norādes par Eiropas iedzīvotāju vēlmēm. Savukārt Eiropas Parlaments, Padome un Eiropas Komisija ir apņēmušies tās uzklausīt un savas kompetences robežās sekot līdzi sniegtajiem ieteikumiem. Neatkarīgi, no kurienes jūs esat vai ko jūs darāt, šī ir unikāla iespēja padomāt par to, kādu nākotni vēlaties Eiropas Savienībai.

Šobrīd norisinās cikla otrā aptauja, kas veltīta veselības tēmai. Atbildes, kuras tiks iesniegtas līdz 3. decembra plkst. 23.59 piedalīsies konkursā, lai iegūtu balvu. Šajā aptaujā iesniegtās idejas vērtēs kuldīdznieks un bijušais veselības ministrs Ivars Eglītis.

Atbildes tiek pieņemtas arī uz iepriekšējās aptaujas jautājumiem, taču tās konkursā vairs nevarēs piedalīties.

 

Saites uz aptaujām:

1.Klimata pārmaiņas un vide 

2.Veselība