Atbalsti Ziemupes 600 gades svētku svinības!

Šogad mazs Dienvidkurzemes piejūras ciems – Ziemupe – svin 600. Par centrālo Svētku dienu esam izvēlējušies š.g. 6. augustu. Lai svētkus izveidotu atmiņā paliekošus, esam iesnieguši pieteikumu Projektu bankā, lai arī Tu vari kļūt par svētku atbalstītāju.

Svētku dienas programma plānota plaša un daudzpusīga, nodrošinot aktivitātes visas dienas garumā. Diena iesāksies ar Dievkalpojumu Ziemupes Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā, pēc tā Ziemupes kapos norisināsies Kapu svētki. Vēl dienas pirmajā pusē plānota orientēšanās spēle pa Ziemupi un svētku Gadatirgus pie Jūras mājas, jaunākajai paaudzei Ziemupes Muižas pagalmā plānota spēļu zona. Dienas turpinājumā 10 dažādās Ziemupes vietās norisināsies vietizrāde “Stāstu vietas”, centrālais notikums – izrāde ar sabiedrības un viesu iesaistes elementiem, izmantojot verbatime teātra principus “Asfaltēšanas kongress”, piedaloties gan sveicējiem, gan vietējiem amatierkolektīviem. Vakara noslēgumā Zaļumballe Ziemupes centrā un brīvdabas kino Ziemupes jūrmalā (ja tiks rasts tehniskais nodrošinājums).

Lielā mērā šie svētki tiek radīti uz brīvprātības pamata, tomēr ir praktiskās lietas, kuras veido izmaksas, bet ir nepieciešamas, lai radītu tos kvalitatīvus un neaizmirstamus. Tāpēc ikvienu, kurš vēlas lielākā vai mazākā mērā atbalstīt mazā ciema iniciatīvu svinēt, aicinām iesaistīties ar dalību Projektu bankā – https://projektubanka.lv/projects/ziemupei600.

Priecāsimies par jebkādu papildus iesaistīšanos, atbalstu materiālā vai informatīvā veidā. Pie lielāka finansējuma Projektu bankā, varēsim svētkus radīt košākus. Ja vēlies būt līdzdalīgs svētku tapšanā, raksti ziemupiite@inbox.lv.

6.augustā Ziemupe pārtaps par centrālo norises vietu visā Dienvidkurzemē, kur satikties un kopā būt tiem, kuriem sirds jau mīt šeit, kā arī tiem, kuri ir gatavi atvērties un ļauties šī mazā ciema un tā sīksto ļaužu valdzinājumam.

Ziemupe ir mazs piejūras ciematiņš Kurzemē ar interesantu vēsturi, nemateriālo kultūras un spēcīgu dabas mantojumu. Ziemupes ciems kā vieta pirmo reizi kartēs minēts 1422.gadā. Sākotnēji Ziemupes nosaukums parādījās kā Zembeekte. 1791.gadā tiek minēts jau krietni latviskāks nosaukums – Zemmuppen. Šodien Ziemupe ir zināma kā viena no retajām aizsargājamās dabas resursu pērlēm un vieta – miera osta tiem, kuri meklē vietu, kur atgūt spēkus un sirdsmieru. Ziemupē šobrīd dzīvo vien ap 160 iedzīvotājiem, kuru skaits vasaras sezonā vairākkārt pieaug. Ciems vienmēr bijis dzīvs – ar dabu, notikumiem, tradīcijām, ar aktīviem cilvēkiem, kuri prot darīt un radīt, svinēt un novērtēt.

Vietizrāde “Stāstu vietas” top ar Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda “Kurzemes Kultūras programmas” atbalstu.

Aktuālākajai informācijai seko līdzi – www.facebook.com/ziemupīte un atzīmē, ka tiekamies Ziemupē 6. augustā – https://fb.me/e/1yofRme0Z

 

Sagatavoja:

Daina Vanaga

t.26107720, ziemupiite@inbox.lv