Darbības teritorija: Ziemeļkurzeme
Dibināšanas gads:
2006
Reģistrācijas nr: 50008107531
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 72, Talsi, Talsu nov., LV-3201
Vadītājs: Uldis Balga, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , m.t. 29431843
http://talsufotoklubs.wordpress.com
 

Esošās darbības apraksts:

Talsu fotoklubs savu darbību sācis jau 1999. gadā kā neformāla Talsu rajona fotoamatieru apvienība. Sākotnēji apvienībā darbojās aptuveni 10 fotogrāfi, šobrīd  biedrība apvieno 23 fotogrāfus - gan profesionāļus, gan amatierus vecumā no 22 līdz pat 70 gadiem.

Lēmumu dibināt biedrību fotogrāfi pieņēma jau pēc 6 gadu intensīva darba un daudzām izstādēm. Galvenais iemesls - lai fotogrāfu apvienībai būtu savs, juridisks statuss un iespēja startēt projektu konkursos.


Talsu fotokluba dibinātāji 1999. gadā

Fotokluba biedri piedalās gan inividuālās izstādēs, gan kluba kopējās izstādēs, kuras notiek ne tikai biedru dzīvesvietu teritorijā, bet arī citviet Latvijā. Fotoklubam ir sadarbība ar  Saldus, Aizputes , Liepājas, Jūrmalas un Ogres foto klubu, kā arī foto klubu  "Rīga", u.c.  Sadarbība pamatā izpaužas kā savstarpēja izstāžu  apmaiņa, mēneša bildes izvērtēšana un braukšana vienam klubam pie otra ciemos.


Talsu fotokluba vadītājs Uldis Balga kādā no fotokluba tikšanās reizēm ar draugiem no citiem fotoklubiem

Fotoklubs ir darbošanās, kopā sanākšanas un patikšanas vieta, nevis vieta, kur izrādīt savu pārākumu un profesionalitāti. Tā dalībnieki nopietni uztver darbošanos fotoklubā un jaunajiem biedriem ir jāiztur pat 6mēnešu pārbaudes periods. Biedrības mērķis ir apvienot tos, kuriem tiešām interesē kluba darbība.

Pie interesantākajām un atapzīstamākajām aktivitātēm var minēt Talsu fotoalbuma "Talsi 7x7x7 fotogrāfijās" izveidi 2008. gadā, kad Talsu pilsētas svinēja 777. dzimšanas dienu. Fotoalbuma pamatā bija fotokluba biedru fotogrāfijas, kas sakārtotas gadalaiku noskaņās. Fotalbums tika pieteikts konkuram "Zelta ābele 2008" un ieguva portāla "DELFI" skatītāju simpātijas balvu. Fotoalbuma izdošanu finansiāli atbalstīja Talsu pilsētas Dome un pilsētas uzņēmēji.

Talsu fotokluba veikumu sarakstā ir arī Talsu novada muzeja visapmeklētākās izstādes "Talsi 126" izveide. Izstādes sagatavošana bija kārtējā fotokluba ideja un īstenots projekts. Tajā brīdī Talsos bija 126 ielas. Fotogrāfi sadalīja pilsētu pa sektoriem, katram fotogrāfam piešķirot 5-6 ielas ar dokumentālu uzstādījumu. Ar domu, lai skatītājiem rastos priekšstats par situāciju. Projekta rezultātā  tapa izstāde Talsu novada muzejā ar 400 bildēm 3 izstāžu zālēs.

Fotokluba dalībnieki visi ir brīvprātīgie entuziasti. Projekti, kurus fotoklubs raksta finansējumu iegūšanai, pamatā ir nelieli un to mērķis ir gūt līdzekļus fotofilmu iegādei un attīstīšanai, fotorāmju iepirkšanai u.tml.

 

 

Darbības mērķi pēc statūtiem:

  • Sekmēt mākslinieciski augstvērtīgu darbu radīšanu fotogrāfijā.
  • Veicināt inovatīvu paņēmienu pielietošanu fotomākslā.
  • Popularizēt fotomākslu, sekmēt kultūras dzīves attīstību Talsos, Latvijā un ārpus valsts robežām.
  • Veidot vizuālu kultūrvēsturisku dokumentu krājumu, apzināt tagadnes un pagātnes vizuālās liecības.

Informācija sagatavota un ievietota: