NVO

Rojas novads: Rojas Tūrisma Biedrība

Darbības teritorija:Rojas novads
Dibināšanas gads: 2011
Reģistrācijas nr: 40008172493
Adrese: Selgas iela 14E, Roja, Rojas nov., LV-3264
Kontakti: Kristīne Voldemāre, tel.28630590, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Citi kontakti: Liene Lismente-Kviese, Zane Vaivode, tel.29477602, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , Normunds Liepa, tel.28627919, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
WEBhttp://www.roja.lv/tour/

Sociālie tīkli: http://www.draugiem.lv/rojasnovadadome/
https://www.facebook.com/Rojas.TIC 

Biedrība dibināta ar mērķi veicināt efektīvāku sadarbību un atbalstu starp novada Domi un vietējiem tūrisma uzņēmējiem, kā arī daudzveidot tūrisma piedāvājuma klāstu, piesaistot ES fondu finanses. Mērķis tiek sasniegts, izvirzot šādus uzdevumus:

 • veicināt tūrisma attīstībai labvēlīgu vidi Rojas novadā;
 • sekmētu ilgtspējīgas un vidi saudzējošas tūrisma nozares attīstību Rojas novadā;
 • identificēt, attīstīt un veidot daudzveidīgus tūrisma produktus un infrastruktūru;
 • veicināt Rojas novada mārketinga aktivitātes vietējā un starptautiskā tirgū;
 • piesaistīt tūrisma attīstībai dažādu ārvalstu fondu un projektu līdzekļus.

Biedrība izveidojusi novada tūrsima mājas lapu visit.roja.lv, izdevusi arī tūrisma informatīvo lapu, par tūrisma apskates objektiem un piedāvājumiem Rojas novadā. Biedrība vairākus gadus pēc kārtas ir piedalījusies Tūrisma attīstības valsts aģentūras organizētajā nacionālajā valsts stendā, starptautiskajās tūrisma izstādēs Lietuvā un  Igaunijā.

Saviem biedriem tika organizēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Pāvilostas novadu. Kā arī tika organizēts savstarpējais tūrisma biedrības biedru iepazīšanās brauciens.

1 biedri

No 2014.g. augusta biedrība pirmo reizi organizēja Rojas upes svētkus, kas guva plašu atsaucību, tāpēc biedrība nolēma šos svētkus organizēt katru gadu, augusta otrajā sestdienā. Pasākums ir kļuvis iecienīts arī novada viesu vidū. 2015.g. maijā biedrība organizēja Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu Rojā.

 • Biedrība aktīvi sadarbojas ar Rojas novada Domi un citām NVO Rojas novadā. Savas darbības laikā biedrība ir īstenojusi 6 LEADER projektus, palielinot tūristiem piemēroto aktivitāšu skaitu, kā arī palīdzēja Rojas novada vidi padarīt sakoptāku un aizraujošāku, kā arī aktīvi piesaistījusi ES Struktūrfondu finanses, un īstenojusi vairākus projektus:
 •  2012.g.EZF projekts «Mazo laivu piestātne Rojā», kā ietvaros uzbūvēta laivu glabātuve ar nelielu laivu piestātni un iegādāts ūdens tūrisma inventārs-smailītes, sit on top kajaki, airu laivas un laivu aprīkojums;
 • 2013.g. EZF „Rojas Jahtu ostas sanitārā mezgla izbūve” – Rojas jahtu ostas teritorijā izbūvēts sanitārais mezgls ar dušām, tualetēm, veļas mazgātuvi un  nelielu virtuvīti;
 • 2014. g. EZF "Tūrisma aktivitāšu un apskates vietas izviede" -labiekārtota pļaviņas teritorija pie Rojas Kultūras centra, izveidojot pastaigu celiņus, apstādījumus, atpūtas soliņus, šeit plānots izvietot dažādus mūsdienīgus mākslas darbus, kas tapuši Rojā;
 • 2014.g. EZF „Suvenīru un mājražotāju tirdzniecības vietas izveide” – tikusi labiekārtota teritorija ar piecām tirgošanās nojumēm- laivu formā, soliņiem, apstādījumiem;
 • 2014.g. EZF „Atpūtas vietas labiekārtošana Valgalciemā” – labiekārtota plaša teritorija pie Valgalciema jūrmalas ar iekārtotiem auto stāvlaukumiem, āra wc, info stendiem, ugunskura vietu, soliņiem un pastaigu laipām;
 • 2015.g. EZF „Rojas radošo darbnīcu un izstāžu centra izveide” – bijušās Rojas autootstas uzgaidāmo telpu pilnīga rekonstrukcija par radošo darbnīcu un izstāžu centru.

3suveniruvietaTūrisma centrā iespējams iegādāties dažādus suvenīrus ar Rojas novada simboliku, kā arī dažādus rokdarbus, ko darinājušas vietējās rokdarbnieces!