Saldus novads: Kursas vārti

Darbības teritorija: Saldus novads un apkaime
Dibināšanas gads:
2006

Reģistrācijas nr: 40008114194
Adrese: Lielā iela 3B, Saldus, Saldus nov., LV-3801
Vadītāja: Sarma Ūpe, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , 29775878

Organizācijas darbības apraksts
Biedrības darbības ietvaros tiek organizētas radošās darbnīcas dažādu kultūras mantojuma prasmu apgūšanai un popularizēšanai, kā, piemēram, tradicionālo mūzikas insterumentu un rotaļu, danču apguvei. Organizētas tiek arī latviskās dzīves ziņas skolas.

Kursas vārtu organizēts pieredzes brauciens pie Latgales amatniekiem

Kopš 2008. gada biedrības aktīvās darbības rezultātā rodas folkloras kopa „Medainis”, ar kuru kopā tiek arī turpmāk īstenoti projekti, svinēti gadskārtu svētki, rotaļu un danču vakari. Kā viens no piemēriem - Saldus un Brocēnu novadu folkloras kopu saiets Saldumu svētkos. 

Medaiņa tautas muzikantu kapella Tautas muzikantu svētkos

Biedrība īsteno arī aktivitātes jauniešu auditorijai - īstenots jauniešu etno dienu projekts ar pasākumiem ne tikai Saldū, bet arī Rēzeknē un Rīgā.

Jauniešu ETNO dienas Saldū. "Medaiņa" jaunieši

Biedrība aktīvi iesaistās dažādu projektu īstenošanā un to rakstīšanā, apgūstot gan Eiropas Savienības, gan Valsts kultūrlapitāla fonda, kā arī Saldus novada pašvaldības projektu fonda un "CEMEX Iespēju fonda" līdzekļus. Kā vienu saviem lielākajiem lepnumiem, biedrība uzskata LEADER programmas ietvaros īstenotā projekta ietvaros iegūtos 27 dažādus Saldus un apkārtnes sievu, meitu un vīru tautas tērpu komplektus.

Darbības mērķi 

  • Tradicionālās kultūras mantojuma apzināšana un iedzīvināšana;
  • Novada kultūras mantojuma izpēte;Tautas mākslas un tradīciju popularizēšana.