NVO

Sabiles novads: Sabiedrības integrācijas biedrība "Alternativas"

LOGODarbības vieta: Sabiles, Kandavas novads
Dibināta: 2012.gada 7.decembrī
Reģistrācijas nr: 40008202459
Adrese: Rūmenes iela 24, Kandava, LV-3120
Vadītājs: Dainis Krauklis tel. 22361915 e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Citi kontakti: izpildirektors Bc.paed. Kaspars Arhipovs tel.23538180 e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
WEB: http://www.alternativas.mozello.lv

"Mūsu darbība - mūsu pārliecība"

Biedrība "Alternativas" ir viena no vadošajām organizācijām, kas pārstāv romu un citu mazākumtautības pārstāvju intereses visā Latvijā, veicinot romu un citu tautību labklājību.

Biedrība sadarbojas ar sava un citu novadu pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām. 

Biedrībai ir aptuveni 65 biedri un atbalstītāji. 

Biedrība sniedz konsultācijas, intervijas un cita veida saziņas pakalpojumus studentiem un citiem interesentiem kursa, bakalaura un cita rakstura darba izstrādēm par romu aktualitātēm Latvijā. 

Biedrības darbības mērķi ir:

  • veicināt sociālās aizsardzības sistēmas, tādējādi sekmēt sabiedrības iespējas uzlabot sociālo labklājību;
  • veicināt pilsoniskās sabiedrības attīstību, līdzdalību un ieguldījumu ilgtspējīgai attīstībai, kas sekmētu sabiedrības integrācijas tendences.

Biedrības mērķauditorija ir bērni, jaunieši, pieaugušie, ģimenes, mazākumtautības u.c. interesenti vai dalībnieki, kuri atbalsta biedrības mērķus un piedalās to īstenošanā. 

Ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Kurzemes NVO atbalsta centra un Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstu, biedrība realizējusi vairākus projektus:

  • 2014.gadā "Vienoti dažādībā - starpkultūru dialogs: kultūrā un sadzīvē", ar mērķi veicināt starpkultūru dialogu un attīstīt sadarbību starp vietējo pašvaldību un romu tautības kopienu un NVO. Sekmēt, izglītot un informēt romu kopienu par līdzdalības nozīmi un iespējām NVO, apmācīt prasmes interešu aizstāvības jautājumos, kas skar romu bērnu, jauniešu un vecāku labklājību. Projekta mērķa grupa orientējās uz Sabiles un Kandavas romu tautības iedzīvotājiem, bērniem, jauniešiem un praktizējošiem pedagogiem, kuri strādā ar romu tautības pārstāvjiem. Galvenās projekta aktivitātes norisa sadarbībā ar kultūras, sporta un jauniešu iniciatīvu centru, rīkojot izglītojošas un informatīvas aktivitātes, organizēja jauniešu sporta dienu, diskusiju forumu, kā arī uzstājās romu mākslinieciskais kolektīvs. 
  • 2015.gadā "Adventa laika ieskaņas romu reliģijā un kristīgajā vidē". Projekta mērķis bija apvienojot romus vienkopus un veicināt ģimeņu un garīgās vērtības un sabiedrības vienotību. Pilnveidot romu kristīgās tradīcijas, kultūras un valodas saglabāšanu un attīstību. Atbalstīt romu kristīgās grupas radošo kolektīvu darbību. Projekta aktivitātēs ietilpa lekciju cikls un bērnu radošās darbnīcas, savukārt dienas noslēgumā norisa viesmākslinieku priekšnesumi, skeči, drāmas, slavēšana, liecības, Bībeles lasījumi u.c. 
  • 2015.gadā "Starpkultūru dialogs starp romu kultūru un tradīcijām" - projekta mērķis bija sniegt ieskatu par Latvijā esošām cittautu tradīcijā un kultūrām caur mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem. Ar domu kliedēt aizspriedumus un veicināt izpratni par dažādām tautām un tradīcijām. Veicināt lojalitāti starp kultūru dialogu un sadarbību tādējādi izpaust savu personību kā arī nacionālo piederību, tai raksturīgās kultūrvērtības priekšnesumos, rīkojot romu kultūras festivālu "Urdenoro" - "Kopā dažādās valodās!".