Liepāja: Bērnu un jauniešu biedrība "Skrejceļš"

Darbības vieta: Liepājas pilsēta530 l

Dibināta: 2012

Reģistrācijas Nr: 40008191511

Adrese: Krūmu iela 29, Liepāja, LV-3405

Vadītāja: Marina Vikaine tel.29871558, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

WEB: www.jauniesumaja.lv

 

 

Bērnu un jauniešu biedrībai "Skrejceļš" kopš 2013.gada ir piešķirts jaunatnes organizācijas statuss (nr. 06.2-13/8/13.12.2013). Kopējais biedru skaits ir 17, no tiem 14 ir jaunieši. 

 

Biedrība dibināta, lai īstenotu šādus mērķus: 

  • sekmētu sabiedrības iesaistīšanos saturīgā brīvā laika pavadīšanā atbilstoši katra spējām, vecumam un interesēm;
  • meklētu iespējas uzlabot materiāltehnisko bāzi un tehnisko stāvokli, kas būtu atbilstoša mūsdienu prasībām, kvalitatīvai atpūtai;
  • piedalītos kultūras, izglītības, sporta, tehniskās jaunrades pasākumos un organizētu nometnes bērniem, jauniešiem un citām mērķa grupām, vietējā un starptautiskā mērogā;
  • attīstītu sadarbību ar dažādam valsts, pašvaldības un nevalstiskajām organizācijām (NVO) gan Latvijā, gan ārzemēs;
  • iesaistītos dažādu projektu izstrādāšanā un īstenošanā, piesaistīt ziedojumus un mērķdotācijas biedrības mērķa sasniegšanai. 

Viens no nozīmīgākajiem biedrības „Skrejceļš” sasniegumiem ir „Jauniešu projektu konkurss”. Biedrība sadarbībā ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienību "Jauniešu māja" izveidoja ziedojumu fondu jauniešu projektiem un uzsāka projektu konkursu, kura ietvaros jauniešiem ir iespēja tos pieteikt. Jaunizveidoto projektu konkursu paredzēts realizēt ilgtermiņā, atkarībā no ziedotāju aktivitātes. Labāko darbu autoriem bija iespēja saņemt finansiālu atbalstu līdz 100 EUR sava projekta realizācijai. Konkursa mērķis ir izvērtēt Liepājas jauniešiem piemērotākos un atbilstošākos projektus, kas uzlabotu viņu aktivitāti, organizējot izglītojošus un izklaidējošus pasākumus un attīstītu jaunrades procesus, uzlabotu un veicinātu jauniešu sadarbību, izglītotību un nodarbinātību, kā arī uzņēmējdarbību. Konkursā var piedalīties jebkurš Liepājas jaunietis vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Projekta realizācijai jānotiek "Jauniešu mājā". 2014.gadā biedrībai tika iesniegti un atbalstīti trīs pieteikumi. Projektu fondu atbalstīja SEB banka un A/S Liepājas patērētāju biedrība. Konkursa ietvaros tika realizēts projekts "Līgo Jauniešu mājā", kam pateicoties jaunieši izzināja Līgo svētku tradīcijas, kopīgi vienojās dziedot dziesmas, kā arī gatavoja tradicionālo svētku mielastu. Projekts tika īstenots 20.jūnijā Līgo svētku sagaidīšanas pasākumā. Projekta "Atrodi sevi naktī" ietvaros tika organizēta "Spray painting" radošā darbnīca, kā viens no Muzeju nakts rīkotajiem pasākumiem, ar mērķi radīt iespaidu par vienu no mākslas veidiem, izmantojot krāsu baloniņus tika radītas unikālas gleznas, lai tādā veidā mainītu sabiedrībā vispārpieņemto faktu, ka krāsu baloniņu izmantošana ir huligānisms. 

Citi biedrības īstenotie projekti:

2014.gadā: “Esi Liepājnieks, neesi bijušais (neESI LP’eX)” - rīkotas diskusijas ar lēmumu pieņēmējiem, pašvaldības, valsts un Eiropas līmenī. Projektu finansēja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. 

2015. gadā “Liepāja - izaicinājumu un iespēju pilsēta jauniešiem" jauniešu NVO bija iespēja popularizēt savu darbību Liepājas vienaudžu vidū, šādi iesaistot oranizāciju darbībā jaunus biedrus un veicināt organizāciju uzstādīto mērķu sasniegšanu. Jauniešiem bija iespēja paust viedokli jaunatnes darbiniekiem kādus izaicinājumus un iespējas viņiem var sniegt Liepāja. Projektu finansēja Liepājas pilsētas dome nevalstisko organizāciju līdzfinansēšanas projektu konkursa ietvaros. 2015.gads bija arī Liepājas jauniešu NVO kapacitātes laika posms. Biedrība "Skrejceļš" piedalījās Latvijas Kultūras ministrijas finansētā projektu konkursā pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā, kura tiešai mērķis bija stiprināt sadarbību starp Liepājā reģistrētām jauniešu NVO u.c. sektoriem, rast kopīgu mērķi jaunatnes politikas prioritāšu sasniegšanā, popularizēt NVO darbību un veicināt jaunu biedru iesaistīšanos. 

Biedrība “Skrejceļš”sadarbojas ar citu novadu NVO, savas pilsētas pašvaldību, Liepājas domes Izglītības, kultūras pārvaldi, Liepājas Bērnu un jauniešu centru, interešu centru "Pēcskola", jauniešu nevalstiskajām organizācijām - "Radi Vidi Pats", "JCI", "Go Beyond Liepāja", "Karosta kids". Jauniešu apvienībām - Liepājas Skolēnu dome, Liepājas Universitātes Studentu padome, Liepājas Valsts tehnikums, Ielu vingrotāji, Debašu centrs, jaunsargi. 

Biedrību atbalsta Kurzemes Biznesa inkubators, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamera, "Jauniešu māja" un uzņēmēji.