NVO

Liepāja: "Go Beyond Liepāja"

Beyond 640x270Darbības teritorija: Liepājas pilsēta, Aizputes novads
Dibināšanas gads: 2015
Reģistrācijas nr: 40008234261
Adrese: Liepāja, Zirņu iela 50, LV-3401
Vadītājs: Līvis Lāma, tel.27878867, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Citi kontakti: Raivo Kalderauskis, tel. 26517564, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
WEB: http://gobeyond.lv/liepaja/ un facebook.com/GBLiepaja/

Liepāja jau izsenis zināma kā radoša vieta ar aktīviem jauniešiem, tādēļ 2015.gadā biedrība sāka darboties vēja pilsētā. Tās vadībā strādā pieci profesionāļi un vairāki brīvprātīgie ar mērķi, pilnveidot un attīstīt jauniešiem, vecumā no 17 līdz 23, savas profesionālās un sociālās iemaņas un līderības prasmes, spēju pārsniegt savas robežas, palielināt konkurētspēju darba tirgū un veicināt veiksmīgāku iekļaušanos uzņēmējdarbības vidē kā arī uzlabot neformālās izglītības kvalitāti Latvijā.

156295 1735314840013721 8197551655897188730 nBiedrība "Go Beyond Liepāja" kopš izveidošanas brīža augusi kā komandas, tā arī darbības jomu ziņā. Papildus jaunatnes attīstības programmai tiek strādāts arī izglītības nozarē un pie sabiedrības veselības uzlabošanas, tādējādi veicinot vietējos iedzīvotājos izpratni par jauniešiem svarīgām tēmām kā: smēķēšana, alkohols, izglītība un darbs

Biedrības programma kopumā sastāv no semināriem, sociāliem un individuāliem projektiem. Programma ilgst 8 mēnešus un sastāv no trīs daļām - 4 dienu personīgās attīstības semināra, sociāliem projektiem komandās un individuāliem uzdevumiem. Papildus jauniešiem tiek piedāvāts atbalsta mehānisms - ikmēneša semināri, mentorings jeb konsultatīva sadarbība starp mentoru un viņa pieredzes pārņēmēju, atvērtas vieslekcijas, komandu un individuālas konsultācijas. Lekciju laikā jauniešiem ir iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus un piedalīties diskusijās.

2015.gada pirmajā pusē Liepājā risinājās pirmais programmas iesaukums, kuru pabeidza 8 jaunieši un tā paša gada rudenī tika uzsākta otrā programma, kurā tika uzņemti 10 jaunieši.

12832584 1735314790013726 1203686843636702209 nBiedrība kopīgi iesaistās Liepājas NVO sadarbības tīkla izveidē šādi viens otru popularizējot. Īsteno kopīgus sociālos projektus ar savas pilsētas pašvaldību, citām nevalstiskajām organizācijām un uzņēmējiem, kas biedrību atbalsta, piešķirot telpas un nepiecieamības gadījumā arī finanses.

Biedrība sadarbojas arī ar citu novadu NVO un pašvaldībām. Piemēram, sadarbībā ar Aizputes novada domi, Aizputes vidusskolas skolēniem tika izveidota ilgtspējīga atbalsta programma jauniešiem ar motivācijas trūkumu mācību procesā. Otrs sociālais projekts tika veikts sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi un Portridža centru Liepājā, lai palīdzētu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, reizē informējot arī citus par Portridža centra pastāvēšanu. 

Viens no biedrības sadarbības partneriem ir Reklāmas Apgāds. Sākums ir grūts visiem, tomēr jauniešu aktivitāte rada neviltotu prieku, tādēļ RA sniedz savu atbalstu “Go Beyond Liepāja” projektiem, izprotot biedrības mērķus, un spēju iesaistīt tajā jauniešus, kuriem ir vēlme strādāt pie savas personības izaugsmes. RA novērtē apņēmību un uzticību. Tiklīdz biedrības dalībnieki sasniegs minētos tikumus, viņi spēs arī realizēt savus plānus un tikt galā ar grūtībām. Vissvarīgākais ir dot jauniešiem pārliecību par sevi. 

12832318 1735314850013720 2044611784515493500 n“Go Beyond Liepāja” rīkotos pasākumus atbalsta ASV vēstniecība, jo biedrības programma mudina jauniešus attīstīt savas profesionālās vadības prasmes dažādos Latvijas reģionos. Šīs iemaņas ir ļoti nozīmīgas tieši sākot savas profesionālās karjeras gaitas, un veicina jauno, labi izglītoto, speciālistu integrāciju uzņēmējdarbības vidē. ASV vēstniecība atzinīgi novērtē papildus tādas vērtības kā iecietību un spēju iekļauties, uzņēmējdarbības garu un vadību. 

Kurzemes Biznesa Inkubators darbojas ar mērķi atbalstīt jauno un inovatīvo uzņēmumu izveidi un izaugsmi ar mērķi koncentrēties tieši uz reģionālo attīstību. Tomēr aiz katra uzņēmuma un biznesa idejas stāv cilvēks. Tāpēc KBI atzinīgi novērtē katru iniciatīvu, kas ir vērsta uz personības izaugsmi, tādējādi veicinot jaunu biznesa ideju attīstību ilgtermiņā. KBI uzskata, ka ir īpaši svarīgi parādīt jauniešiem, ka tas ir iespējams. 

Liepājas Universitāte atbalsta projektu “Go Beyond Liepāja”, jo allaž priecājas par iniciatīvu, kas nāk no jauniešu puses. Projekts ir inovatīvs un aicina viņus pilnveidot savas profesionālās prasmes. Esam priecīgi, ka projekta dalībnieki ir izvēlējušies Liepājas Universitāti kā partneri. Tas liek domāt, ka arī šeit novērtē mūsu sniegtās iespējas. 

Liepājas “Jauniešu māja” mērķis ir atbalstīt mērķtiecīgus un aktīvus jauniešus, un kalpot kā atbalsta platforma pašattīstības izkopšanai. Mēs augstu vērtējam līdzdalību, iniciatīvu, apņēmību un spēju iesaistīt mazāk aktīvos. Tieši tāpēc Liepājas “Jauniešu māja” ir gandarīta par biedrības spēju veidot atgriezenisko saiti - jaunieši savstarpēji dalās pieredzē, šādi palīdzot attīstīt līdera un profesionālās prasmes pārējiem interesentiem.