NVO

Saldus novads: "Saldus krievu kopiena"

Darbības teritorija: Saldus novads
Dibināšanas gads: 2004
Reģistrācijas Nr: 40008106040
Adrese: Saldus, Striķu iela 28
Vadītāja: Ludmila Žizņevska, tel. +371 29987892, e-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biedrība "Saldus krievu kopiena" dibināta 2004. gadā. Biedrībai ir 4 biedri un 10 atbalstītāji.

Biedrības darbības mērķis:saglabāt, pētīt un popularizet krievu tautas vēsturi, kultūru, mākslu, valodu, rakstību, literatūru.
Biedrības darbības jomas: Seniori, bērni, pieaugušie

Biedrība organizējusi krievu valodas apmācības bērniem, informatīvus pasākumus par kreivu tautas tradīcijām un kultūru latviešu auditorijai. Biedrība organizējusi labdarībai veltītus koncertus.

Biedrībai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar citām sava novada NVO, ar NVO no citiem novadiem, kā arī ar sava novada pašvaldību. Sadarbība visbiežāk notiekkopīgu svētku organizēšanā un projektu īstenošanā. Saldus krievu kopienas ansamblis "Lira" piedalījies festivālā "Saldie vārti", kas notika Saldū, 2015. gada augustā un 2013. un 2014.gada Saldus novada folkloras svētkos.

Biedrība īstenojusi projektus sadarbībā ar biedrību "Medaini",  folkloras ansambli "Virza",  krievu biedrību "Mažeikiai" un mākslas attīstību biedrību "Ilizanna".

ilizanna noslegums2014. gadā biedrība piedalījusies mākslu attīstību biedrības "Ilizanna" projekta "Ieraugi, kas Tev blakus" aktivitātēs - pasākumā ''Brīnumi Tev blakus - tikai pamani tos!'' klājot galdu krievu kultūras tradīciju stilā, kā arī pasākumā "„Atver acis un ieraugi, kas Tev blakus!” organizējot un sniedzot koncertu bajāna pavadībā.


latgale2015. gadā biedrība piedalījusies biedrības "Kurzemes NVO atbalsta centrs" administrētajā LR Kultūras ministrijas projektu konkursā "Iesaisties Kurzemē!" un saņēmusi atbalstu mazākumtautību atbalsta jomā projekta "Saldus krievu kopienas draudzības dienas"
, kura ietvaros tiks organizēta biedrības biedru pieredzes apamiņas brauciens pie Latgales krievu un baltkrievu nevalstiskajām organizācijām, lai dalītos pieredzē un nodibinātu jaunus kontaktus. Projekta ietvaros tiks organizēti 3 sadraudzības vakari un koncerti kopā ar kādu no latviešu biedrībām. Projekta noslēgumā tiks izdota fotogrāmata ar projekta laikā uzņemtajām fotogrāfijām.