NVO

Kuldīgas novads: "Kursas raksti"

Darbības teritorija: Kuldīgas, Alsungas un Skrundas novads
Dibināšanas gads: 2015
Reģistrācijas Nr: 40008239714
Adrese: Vidus iela 24, Kuldīga, Kuldīgas novads, LV 3301
Vadītāja: Inguna Spuleniece, tel. 28794679, e-pasts: iŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Citi kontakti: 
Laila Liepiņa 26019456, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Citi kontakti: Dina Poriņa 29441281, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biedrība "Kursas raksti" dibināta 2015. gadā. Biedrībai šobrīd ir 13 biedri un atbalstītāji.

Biedrības darbības mērķis: 
*Stiprināt demokrātiskas sabiedrības pastāvēšanu reģionos.
*Veicināt žurnālistu, fotogrāfu, multimediju darbinieku izglītošanu, pieredzes apgūšanu, mūžizglītību.
*Popularizēt žurnālistu arodu un medijpratību skolēniem.
*Attīstīt diskusiju platformu pirms svarīgiem notikumiem novados.

Biedrības darbības jomas:  Bērni, jaunieši, mūžizglītība.

zurnalistu skolaViena no biedrības darbības jomām ir Jauno žurnālistu skola,  kas ir interešu izglītības pulciņš gan pamatskolēniem, gan vidusskolēniem. Tā uzdevums ir rosināt skolēnu interesi par žurnālistiku kā profesiju, sniegt ieskatu medijpratībā (informācijas uztveres, atlases un analīzes metodēs), palīdzēt apgūt iemaņas rakstu veidošanā, atbalstīt skolu avīžu darbu, veicinot to satura un formas kvalitāti.


aspazija--pie-kurzBiedrība organizējusi Dzejas dienu pasākumu skolēniem laikraksta "Kurzemnieks" redakcijas pagalmā - stilizēta "Dienas Lapas" redakcija ar Aspazijas līdzdalību
. Tika organizētas nodarbības dažāda vecuma grupām. 1.-4. klases skolēni zīmēja apsveikumus 150. dzimšanas dienā - Rainim un Aspazijai, sūtot siltās domas ar hēliju balonu palīdzību pašiem jubilāriem. 5.-7.klašu pārstāvji paši sacerējuši vairākus dzejoļus, par pamatu ņemot kādu no gaviļnieku dzejas rindām. 8.-9.klašu audzēkņiem bijis daudz grūtāks uzdevums - atstāstīt dzirdēto par abiem dzejniekiem, minot pēc iespējas vairāk atslēgas vārdus. Savukārt, vidusskolēniem, pasākuma ietvaros, tika dota iespēja iepazīties ar Raiņa un Aspazijas pirmās tikšanās reizes stāstu un ielūkoties mīlestības vēstulēs.

zurnalisti kursas rakstiBiedrībai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar citām sava novada NVO, ar NVO no citiem novadiem, kā arī ar uzņēmējiem. Sadarbībā ar SIA "Jaunais kurzemnieks" organizēta Dzejas diena un tiek izmantotas telpas Jauno žurnālistu skolai, no vietējā laikraksta tiek saņemts informatīvais atbalsts.


2015. gadā biedrība īsteno LR Kultūras ministrijas un "Kurzemes NVO atbalsta centra" atbalstīto projektu "Ieklausies, mācies un dari!". 
Projekta ietvaros tiek veikta anketēšana par NVO nozīmi, tiks rīkota diskusija, kā arī seminārs, kurā aktīvākās biedrības dalīsies pieredzē ar iesācējām. Plānots publikāciju cikls laikrakstā "Kurzemnieks". Šobrīd biedrība izstrādājusi aptaujas anketu, kas aizpildāma un apskatāma ŠEIT