NVO

Dundagas novads: "Kolkas zvejnieki"

KolkasZvejnieki nozimiteDarbības teritorija: Dundagas novads, Kolka
Dibināšanas gads: 2014
Reģistrācijas Nr: 40008223520
Adrese: "Brigas", Kolka, Dundagas novads, LV-3275
Vadītājs: Andris Laukšteins, tel. 29394504, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Kontaktpersona:
 Eva Frišenfelde, tel. 26324975, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
http://www.draugiem.lv/kolkaszvejnieki/

Biedrība "Kolkas zvejnieki" dibināta 2014. gadā un biedrībai šobrīd ir 3 biedri, 8 atbalstītāji (zvejnieku saimniecības un IK).

Biedrības darbības mērķi:
*veicināt piekrastes zvejniecības un zivsaimniecības attīstību;
*sekmēt vietējo zvejnieku saimniecību attīstību;
*veicināt sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām;
*piesaistīt finanšu, materiālos un intelektuālos līdzekļus piekrastes attīstībai zvejniecības un zivsaimniecības jomā.

kolkas zvejnieki 2Biedrības darbības jomas: Piekrastes zvejnieku (komerczveja) interešu pārstāvība un jautājumu risināšana pašvaldībā, jauniešu informētība un ieinteresētība par zvejas procesu un zivju pārstrādi.

Biedrībai šobrīd nav izveidojusies sadarbība ar citām organizācijām vai iestādēm, šī brīža sadarbība,kā informē pati biedrība, notiek tikai "ideju līmenī" ar sava pagasta NVO, uzņēmējiem un NVO no kaimiņu novadiem. Biedrībai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Kolkas pagasta pārvaldi. 


kolkas zvejnieki12015. gadā biedrība īsteno savu pirmo rakstīto un apstiprināto projektu "Kolkas zvejnieka dēls" projektu konkursā "Iesaisties Kurzemē!", ar LR Kultūras ministrijas un Kurzemes NVO atbalsta centra, sniegto finansiālo atbalstu.

Projekta ietvaros organizēts radošo nodarbību cikls jauniešiem, kurā iekļautas sekojošas tēmas: apkārtējā vide, drošība, zvejas rīku dažādība, tīklu lapīšana, mezglu siešana, zvejas process, zivju apstrāde, izbrauciens jūrā ar laivu, jūras flora un fauna. Projekta ietvaros tiks izveidots informatīvs buklets, kurā tiks apkopotas projekta laikā uzņemtās fotogrāfijas.


Biedrības vadība atzīst, ka jau esot projekta pusceļā, ieinteresētība no jauniešiem un izbrīns par patieso darba sūrumu un grūtumu bijis izteikts, un izrādīta vēlme no jauniešu puses piedalīties zvejas procesos arī nākamgad.