NVO

Brocēnu novads: ''Gaiķu varavīksne''

Darbības teritorija: Gaiķu pagasts, Brocēnu novads
Dibināšanas gads: 2007
Reģistrācijas Nr: 40008118406
Adrese: Gaiķu pamatskola, Gaiķu pagasts, Brocēnu novads, LV 3873
Vadītāja: Inese Gulbe-Rodionova, tel.29484178, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Citi kontakti: Daina Zariņa, tel.29194894, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Citi kontakti: Dzintra Bērtulsone, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

2007.g. Brocēnos izveidojās biedrība "Radošo sieviešu un meiteņu klubs "Gaidas", kura darbojās līdz 2014. gada pavasarim. Mainoties dažādiem apstākļiem, biedrība pārtrauca savu darbību un iesākās likvidācijas process. Tomēr ar citu valdi, adresi un nosaukumu biedrība, no 2015. gada 24. aprīļa turpina savu darbību, bet šoreiz kā "Gaiķu varavīksne" ar mājvietu Gaiķu pamatskolā.

Biedrība ''Gaiķu varavīksne'' dibināta 2007. gadā ar mērķi - izglītības, kultūras, sporta, vides, veselības kultūrmantojuma un sociālajā  jomā atbalstāmo aktivitāšu īstenošana un veicināšana Gaiķu pagastā. Biedrībai ir 6 biedri.

Sadarbojoties biedrībai „Gaiķu varavīksne”, Gaiķu pamatskolai un „Gaiķu pagasta un skolas vēstures krātuvītei” ir realizēti 7  projekti, vēl 2 šobrīd tiek realizēti. Iesaistot skolēnus, vecākus un skolotājus projektu laikā sakopj skolas skvēru un parku; apgūst „Gaiķu pagasta un skolas vēstures krātuvītē” gida un novadpētnieka zināšanas; fotografē, filmē un veido filmiņas par skolu un pagastu. Ir izvietoti informācijas stendi skolas skvērā par skolas vēsturi un muižas laikiem; izdotas grāmatas „Gaiķu pagasta vēstures līkloči” un „Gaiķu skolas Septiņu sveču stāsti”.

Šobrīd apgūst zināšanas fotografēšanā, lai taptu foto izstāde „Gaiķu pagasts Latvijas simtgadē”, ir iecerēts gatavot dabīgo kosmētiku un apgūt zaļās receptes; ar skaitļu palīdzību pētīt sevi un ģimeni; gatavot galda spēles par Gaiķu pagastu un organizēt pirmo Muzeju nakti Gaiķu pagastā.