NVO

Liepāja: ''Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs''

kriac logoDarbības teritorija: Liepājas pilsēta
Dibinašanas gads: 2009
Reģistrācijas Nr.: 40008143738
Adrese: Liepāja, Aleja iela 18/20, LV-3401
Vadītājs: Iveta Eniņa, +371 28312824, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Citi kontakti: Inese Šļoža, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , +371 28889331
Interneta vietne: http://ldmv.edu.lv/kriac
Sociālo tīklu profils draugiem.lv: http://www.draugiem.lv/kriac/
Sociālo tīklu profils facebook.comhttps://www.facebook.com/biedribakriac

DSC 1128Biedrība ''Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs'' dibināta  2009. gadā. 27.jūlijā. Biedrībā darbojas 15 biedri.

Biedrības mērķi:
1.Veicināt un atbalstīt Kurzemes radošās industrijas attīstību, popularizējot un skaidrojot radošuma nozīmi ikviena cilvēka dzīve,Tai skaitā, uzņemējdarbības un globālās ekonomikas procesos;
2.Veidot, veicināt un uzturēt sadarbību ar sociālajiem partneriem reģionālā, nacionālā un starpvalstu līmenī, nodrošinot pozitīvas pieredzes pārnesi;
3.Veicināt un atbalstīt pilsoniskas sabiedrības veidošanos Kurzemes reģionā.

Biedrības darbības jomas: bērni un jaunieši, ģimenes, studenti, cilvēkresursu attīstība, kultūra, pilsoniskās sabiedrības līdzdalība, izglītība un zinātne

Pēdējo gadu laikā biedrība ir organizējusi vairākas apmācības dizainā, meistardarbnīcas, paneļdiskusijas, konferences un konkursus.

Biedrība aktīvi sadarbojas ar vairākiem sociālajiem partneriem: pašvaldībām, Izglītības un zinātnes ministriju, Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldi, skolēnu līdzpārvaldēm,Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu un biedrībām „Liepājas Jaunie Vanagi”, „Sabiedrības attīstības centrs”, „Libava Filma” u.c., ir Liepājas  radošo industriju klastera biedrs.

Pateicoties aktīvai darbībai, biedrībai ir izveidojusies laba sadarbība ar vairākām radošās industrijas mācību iestādēm gan Latvijā, gan Lietuvā, veidojas sadarbība ar partneriem Zviedrijā, Slovākijā, Polijā un Lietuvā. Biedrība sadarbojas ar citām biedrībām kopīgu svētku organizēšanā, projektu īstenošanā. Biedrībai izveidojusies veiksmīga sadarība arī ar sava novada pašvaldību.

Biedrība īstenojusi Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Leonardo da Vinci apakšprogrammas Mobilitātes projektu, kā arī organizējusi apmācības Rucavas pašvaldības darbiniekiem, realizējusi vairākus valsts kultūrkapitāla atbalstītus projektus.

No 2010. līdz 2012. gadam biedrība administrēja ESF projektu - "Atbalsts mākslas un mūzikas vidusskolu audzēkņu konkurētspējas paaugstināšanai darba tirgū", kura ietvaros tika organizētas skolotāju apmācības divos blokos - speciālo priekšmetu skolotājiem darbam ar jaunakām tehnoloģijām un vispārizglītojošo un speciālo priekšmetu skolotājiem darbam ar speciālajām datorprogrammām.

No 2010. līdz 2012. gadam biedrība administrēja ESF projektu "Ilglaicīgs un vispusīgs atbalsts sociālās atstumtības riska mazināšanai bērniem un jauniešiem Dienvidkurzemē", kura mērķis bija sniegt mācību un psiholoģisko atbalstu bērniem un jauniešiem ar mācīšanās problēmām un veicināt piemērotu tālākizglītības ceļu piedāvājumu un iekļaušanu profesionālajā izglītībā, jauniešiem no nabadzīgām ģimenēm un ar zemām pamatprasmēm. Projekta galvenās aktivitātes bija: - pedagoģiskā un atbalsta personāla nodrošināšana, skolotāja palīga amata ieviešana un papildus apmācību nodrošināšana, pagarināto dienas grupu, t.sk. IT, un labās prakses pārneses nodrošināšana; - profesionālo izglītības programmu apgūšanas iespēju nodrošināšana LMV un Cīravas arodvidusskolā; - vasaras nometņu organizēšana jauniešiem no nabadzīgām ģimenēm.