NVO

Liepājas pilsēta: ''Karostas glābšanas biedrība''

logoDarbības teritorija: Liepājas pilsēta
Dibināšanas gads: 2002
Reģ. Nr. 40008073159
Adrese: Invalīdu iela 4, Liepāja
Vadītāja: Monta Krafte, tel. 26488200, e-pats: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Kontakti: Lāsma Eglīte, tel. 26369470, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājas lapa:
www.karostascietums.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biedrība ‘’Karostas glābšanas biedrība’’ ir dibināta 2002. gadā.  Biedrībai ir 4 juridiskie biedri, 30 atbalstītāji / darbinieki. Biedrībai ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Biedrības darbības jomas: Tūrisms, kultūra, izglītība, vēsture.

Biedrībai izveidojusies sadarbība ar sava novada nevalstiskajam organizācijām, ar sava novada pašvaldību un uzņēmējiem. Sadarbība izveidojusies praktiskā veidā: no pašvaldības tiek īrēti apsaimniekojamiem objekti, un biedrība piedalās pašvaldības rīkotajos projektu konkursos. Ar citām nevalstiskajām organizācijām biedrībai  sadarbība izveidojusies rīkojot kopīgus pasākumus un īstenojot kopīgus projektus.

Līdz šim biedrība galvenokārt piedalījusies savas pašvaldības projektu konkursos, kā ari Kultūras kapitāla fonda projektu konkursos.Dažādas muzeja ekspozīcijas biedrība izveidojusi ar projektu konkursos iegūtā finansējuma atbalstu.

Biedrība īstenojusi sabiedrisko aktivitāšu projektus:

vinnefoto-lv websize karostafotoosta 800px-1042014. gadā biedrība īstenojusi projektu ''Karosta - foto osta'', kura ietvaros norisinājās radošā nometne fotogrāfiem. Lielformāta fotogrāfijas, kas tapa nometnes laikā, joprojām var apskatīt Karostas manēžā. Izstāde sastāv no divām daļām – “Karostnieka mantojums” un “Citāda pastkarte”. Lai mudinātu Karostas iedzīvotājus un pārējos liepājniekus palūkoties uz šo pilsētas daļu plašākā kontekstā, viena izstādes daļa veidota, balstoties uz pieejamām vēsturiskām fotogrāfijām un pastkartēm. 
20130521-1004-92816-519b1c60cac99-karosta-taps-par-kino-ostu.jpg2013. gadā biedrība ar Kultūrkapitāla Fonda atbalstu īstenojusi projektu "Karosta - kino osta", kura ietvaros 15 nedēļas katru trešdienu Karostas Apmeklētāju centrā (Karostas cietumā) tika rādīta kāda latviešu filma. Projekta galvenais uzdevums bija nodrošināt Karostas un apkārtējo mikrorajonu iedzīvotājiem, kā arī jebkuram liepājniekam vai pilsētas viesim, iespēju apmeklēt kino un atdzīvināt publiskas kino skatīšanās tradīcijas. 


karosta 2Biedrība īstenojusi projektu "Karosta - velo osta", kura ietvaros uzsākta velo ekskursiju organizēšana Karostas teritorijā.