NVO

Kuldīgas novads: ''Padure''

Darbības teritorija: Kuldīgas novads
Dibināšanas gads: 2007
Reģistrācijas Nr.: 40008117735
Adrese: ‘’Alejas" Ķimale, Padures pagasts, Kuldīgas novads
Vadītāja: Vigra Leismane, tel. 29342119, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biedrībai ‘’Padure’’ dibināta 2007. gadā. Biedrībai ir 5 biedri un 25 atbalstītāji. Biedrība ir ieguvusi arī sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Biedrības  darbības mērķi:

 • Veicināt pilsoniskas sabiedrības attīstību un iedzīvotāju pilsonisko līdzdalību.
 • Veicināt sabiedrības sociālo un etnisko integrāciju.
 • Atbalstīt indivīdu un iedzīvotāju iniciatīvas grupu radošo darbību un iniciatīvas izglītības, kultūras un sporta jomā, lauku vides ilgtspējīgā attīstībā un pilsoniskas sabiedrības veidošanā.
 • Veicināt vienotas sabiedrības attīstību, iesaistot visa vecuma iedzīvotājus dažāda veida aktivitātēs, sekmējot brīvā laika mērķtiecīgu un izglītojošu organizāciju.
 • Attīstīt vidi un infrastruktūru, sekmēt ekonomisko attīstību, veicināt sakarus izglītībā, kultūrā, sportā, lauku teritoriju sadarbībā.
 • Veicināt kultūrizglītību un mūžizglītību, novadpētniecību, tradīciju apzināšanu un pārmantojamību, iedzīvinot pārmantotās vērtības mūsdienu lauku vidē.
 • Organizēt nometnes, kultūras, sporta, izglītojošos pasākumus, apmācības, izstādes, informēt iedzīvotājus par sabiedrības aktualitātēm, izmantojot visa veida informācijas līdzekļus un veicot izdevējdarbību.

zvaigznu balle 4

Biedrībai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar sava novada pašvaldību, sava pagasta pārvaldi, kā arī ar dažādiem uzņēmējiem. Sadarbība izveidojusies novada pašvaldībai piešķirt finansējumu kultūras projektu konkursā un līdzfinansējumus citu projektu īstenošanai. Ar vietējo pagasta pārvaldi sadarbība izveidojusies izmantojot pārvaldes transporta pakalpojumus, savukārt ar vietējiem uzņēmējiem sniedzot finansiālu atbalstu dažādu aktivitāšu īstenošanai.

Sadarbībā ar fondu Ziedot.lv pēdējā gada biedrība realizējusi divas aktivitātes- bērniem no maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm "Štābinš", kuru ietvaros bērniem tika iespēja iesaistīties nodarbībās, lai apgūtu papildus iemaņas.

 

2010. gadā biedrība Padures pagasta senioriem ar Ziedot.lv atbalstu īstenojusi  "Sociālās palīdzības sniegšanas" projektu, lai veicinātu viņu aktīvu dzīvesveidu, sadarbību un kultūras programmu.

Biedribas karaoke pasakums Dzi 3Biedrība īstenojusi projektu "Es tev iemācīšu mīlēt..." ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, kurā realizētas dažādas izglītojošas, radošas un visādi citādi interesantas aktivitātes un apmācības dažādu paaudžu sabiedrības pārstāvjiem. Projekta ietvaros iepirkti materiāli nodarbībām lieliem un maziem, iegādāts fotoaparāts, lai taptu informatīvs izdevums, divas šujmašīnas un overloks, lai varētu apgūt šūšanas prasmes, seši labākie Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiāles audzēkņi bez maksas bija arī ekskursijā Ventspilī, bet 24.augustā 30 pensionāri par velti varēja noskatīties izrādi "Bitīt’ rožu dārziņā" Kuldīgā. Sadarbībā ar Kuldīgas lauku konsultāciju centru mazpulcēni un interesenti no skolas devās ekskursijā uz Kurzemes sēklām Talsos, lauksaimniecības tehnikas muzeju un pie Valda Bieranda Rendā.

 

Ak pavasar ak pavasar 9

Biedrība sadarbībā ar KIF projektu realizējusi vairākas aktivitātes kā "ak pavasar, ak pavasar...", kur interesenti varēja apgūt dažādas prasmes, piemēram, puķu podu dekupāžu. Biedrība priecājas arī par citiem pasākumiem, ko izdevās īstenot, tādā veidā iepriecinot pārējos "Padures" biedrus un atbalstītājus. Piemēram, rīkotajā karaoke pasākumā vairākas paaudzes varēja izklaidēties un sadziedāties. Saistībā ar "Galda dziesmu festivālu" tika rīkotas vairākas radošas aktivitātes, kuras saistītas ar galda kultūru, klāšanu un dekorēšanu. Lai iepriecinātu mazos dejotājus, biedrība sagādāja tērpus un varēja piedalīties Kuldīgas novada pašvaldības konkursa "Darīsim paši!" noslēguma pasākumā.  "Zvaigžņu ballē" tika rīkots pasākums par un ap zvaigznēm, sniedzot iespēju teleskopā pētīt zvaigžņoto debesu jumu.