Saldus novads: ''Mūsu ligzda''

Darbības teritorija: Saldus novads
Reģistrācijas Nr. 40008112615
Adrese: Centra iela 4, p/n Ezere, Saldus novads, LV-3891
Kontakti: Agrita Pilibaite (tel.29437218; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ); 
Kontakti: Raina Boguža (tel.22122713; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. )

Biedrība ‘’Mūsu ligzda’’ dibināta 2007.gada 1.martā un sabiedriskā labuma organizācijas statusu saņēmusi 2012. gadā labdarības un pilsoniskās sabiedrības attīstības jomās. Biedrībā darbojas 28 biedri un tai ir ap 200 atbalstītāju. Biedrībā darbojas ļoti daudz brīvprātīgo un 9 zemnieku saimniecības, kuras regulāri atbalsta biedrības projektu īstenošanu.

Biedrības darbības mērķi:
- Apzināt un risināt Ezeres pagasta iedzīvotāju vēlmes un problēmas, veicināt viņu aktīvāku darbību, kas sekmētu pagasta attīstību un iedzīvotāju dzīves līmeņa uzlabošanos, aktivizēt uzņēmējsabiedrību pagastā;
- Veicināt sabiedrības aktivitāti rūpēs par apkārtējo vidi, izglītību, sporta pasākumu aktivitātēm un katra paša veselību.
- Veicināt pagasta iedzīvotāju kultūras dzīves pilnveidošanu un kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu.

Biedrības darbības jomas: bērni, jaunieši, seniori, invalīdi, sports, izglītība u.c.

Biedrībai ir patstāvīga struktūrvienība "Ezeres kultūrvēstures un novadpētniecības materiālu krātuve "Muitas nams"".

Biedrībai izveidojusies ļoti laba sadarbība ar vietējo pašvaldību, ar Saldus novada nevalstiskajām organizācijām, kā arī ar NVO no citiem novadiem, ar pagasta pārvaldi, kā arī uzņēmējiem.

2008.gadā biedrība īstenojusi projektu ''Pa sentēvu pēdām'',  kura ietvaros izveidota dabas un vēstures taka.

2008. gadā biedrība īstenojusi projektu „Bērnu rotaļu laukums” programmas 2004.-2006.gadam 4. prioritātes „Lauku un zivsaimniecības veicināšana” 4.6. pasākuma „VIETĒJO RĪCĪBU ATTĪSTĪBA (LEADER+ VEIDA PASĀKUMS) 4.6.2. aktivitātes „Integrētās lauku attīstības izmēģinājuma stratēģijas” ietvaros.

2011. gadā biedrība piedalījusies projektu konkursā ''Labie darbi'' un ieguvusi finansējumu sporta inventāra iegādei Ezeres vidusskolai.

2011. gadā biedrība piedalījusies arī Caparol un Kuršu izsludinātajā konkursā „Nāk draugi izkrāsot bērnību” un ieguvuši finansiālu atbalstu, lai  izremontēt sporta aktivitāšu bloku Ezeres vidusskolas PII bērnudārzā „Buratīno” ar projektu „Krāsaini sapņi pa pasauli klejo, meklējot prātus, kas brīnumiem tic”.

2011. gadā biedrība īstenojusi SEB bankas un Latvias Kopienu Iniciatīvu fonda atbalstītu projektu ''Mācīties pašiem un iemācīt citiem'', kura mērķis bija izveidot un iekārtot brīvā laika un nodarbību telpu sadzīves prasmju apguvei skolas audzēkņiem un viņu ģimenēm.

2014. gadā biedrība īstenojusi  projektu ''Grezna bija tautu meita..'' ar Kurzemes kultūras programmas atbalstu. Projekta mērķis bija popularizēt, saglabāt, atjaunot un veicināt ikviena cilvēka interesi par Lielezeres kultūrvēsturisko mantojumu, Latvijas Kultūras kanona pamatvērtību – tautas tērpu.