NVO

Brocēnu novads: ''Paritāte''

Darbības teritorija: Brocēnu novads, Brocēni
Dibināšanas gads: 2007
Reģistrācijas Nr.: 40008111959
Juridiskā adrese: Skolas iela 22-27, Brocēni, LV-3851
Faktiskā adrese: Lielcieceres iela 10, Brocēni, LV-3851
Vadītāja: Liena Zommere, mob.tel.nr. 26598850; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Biedrība ''Paritāte'' dibināta 2007. gadā, Brocēnos ar mērķi laika gaitā kļūt par Brocēnu novada biedrību koordinatori, kas palīdzētu ar informāciju pārējām novada biedrībām. Bet aktīvu darbību bedrība atsākusi tikai 2013. gadā.

Biedrības darbības mērķi:
- sekmēt demokrātiskas, progresīvas sabiedrības veidošanos; 
- veicināt sabiedrības etnisko un sociālo integrāciju sociālās vides uzlabošanos; 
- veicināt kultūras, izglītības un sociālekonomisko attīstību, vides apziņas veidošanos un starptautisko sadarbību; 
- mūžizglītības un pieredzes apmaiņas veicināšana;
- vietējās ekonomikas izaugsmes un nodarbinātības veicināšana, sociālās atstumtības riska mazināšana;
- piedāvāt dažādas iespējas veselīga dzīvesveida veicināšanai;
- organizēt un iesaistīt labdarības pasākumos, iesaistīt brīvprātīgos sociālās palīdzības sniegšanā

Biedrība organizējusi dažāda veida lekcijas, piemēram, par lietvedību vai ''zaļās receptes'', forumu, dažādus izglītojošus pasākumus, tikšanās ar interesantiem cilvēkiem. Biedrība organizējusi arī dažādus nodrbību ciklus.

Biedrībai izveidojusies sadarbība ar Brocēnu novada kultūras un izglītības centru, biedrību ''Laiksne'', ''Vīru koris Brocēnos'' un Ģimeņu biedrību ''Ligzda''. Izveidojusies sadarbība arī ar Brocēnu novada domi, projekta ''Kopā mēs varam'' ietvaros.

paritate projekts daba2014. gadā biedrība īstenojusi CEMEX iespēju fonda atbalstīto projektu ''Mēs un daba'', kura mērķis bija piedāvājot apmācības ciklu, pilveidot dzīves kvalitāti un vicināt izglītības iespējas dažādu vecuma paaudzēm Brocēnu un Saldus novados. Projekta ietvaros notika 6 apmācības un viens mācību brauciens. Projekta laikā tā dalībnieki uzzināja daudz jauna par augļu dārza kopšanu, dabīgas kosmētikas un veselīgas pārtikas gatavošana un mācībās būt veseli.paritate forums2014. gadā biedrība piedalījusies arī Kurzemes NVO atbalsta centra administrētajā LR Kultūras ministrijas finansētajā projektu konkursā Kurzemes biedrībām un nodibinājumiem pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā „Iesaisties Kurzemē!” un ieguvusi finansējumu projektam ''Kopā mēs varam'', kura mērķis bija veicināt Brocēnu NVO līdzdalību novada pilsoniskajās aktivitātēs. Projekta ietvaros tika organizēta tikšanas ar Kurzemes aktīvajām NVO, Brocēnu un Saldus novadu forums, kā arī tika organizēts apmācību cikls.

Biedrības īstenotā projekta ''Kopā mēs varam'' aprakstu apskatīt iespējams
ŠEIT