NVO

Liepāja: ''Radi vidi pats''

radii vidi patsDarbības teritorija: Liepāja
Dibināšanas gads: 2005
Reģistrācijas Nr.40008092287
Adrese: Vites iela 10-1, Liepāja, LV-3401
Vadītājs:Staņislavs Babins. mob.tel. 28846591
Mājas lapa: www.radividipats.lv

Biedrība ''Radi vidi pats'' dibināta 2005. gadā, Liepājā.

Mērķis: 
īstenot dažādus jauniešu projektus vides izglītības un sociālās vides jomā.

Sākotnēji biedrība darbojās kā Eiropas brīvprātīgo darbu popularizējoša organizācija, kas devusi iespēju Eiropas brīvprātīgajā darbā iesaistīties apmēram 50 Kurzemes reģiona jauniešiem. Ar 2008. gadu biedrība sāka koordinēt brīvprātīgo uzņemšanu Latvijā. Lai arī biedrība ieguvusi atzinību kā aktīva jauniešu organizācija, pēdējos 3 gados biedrības fokuss tiek vērsts uz mūžizglītību un pieaugušo izglītojamo mērķauditorijas sasniegšanu..

Biedrībai izveidojusies veiksmīga sadarbība ar tādām valsts un pašvaldību institūcijām kā: Ķemeru nacionālais parks, Zaļenieku pagasta kultūras centrs, Kuldīgas bērnu un jauniešu centrs, Liepājas diakonijas centrs.

Biedrība pati savās ikdienas aktivitātēs iesaistījusi 13 brīvprātīgos no dažādām Eiropas valstīm, kā arī no Balkānu (Serbijas) un Kaukāza (Gruzijas) reģioniem. 

Biedrība ir organizējusi dažāda veida nometnes, Jauniešu dienu Liepājas pilsētā. 2011., 2013. un 2014. gadā organizējusi Vidusjūras valstu festivāla pasākumus Liepājā. Biedrība organizē arī dažādas radošās darbnīas,  ēku atjaunošanas darbus iesaistot brīvprātīgos jauniešus no dažādās valstīm.

Biedrībai ir plaša pieredze brīvprātīgā darba un starpkultūru jomā, ko pierāda 2013. gada rudenī saņemtā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atzinība par ieguldījumu programmas ''Jaunatne darbībā'' popularizēšanā un 23 projektu, tostarp starptautisko apmācību un jauniešu apmaiņu, realizēšanā.

Biedrība ir īstenojusi dažādas vides akcijas sadarbībā ar Zaļo Punktu (''Šķiro pa tīro''), Zemes draugiem (''Brīvs no ĢMO''), Vides aizsardzības fondu (''Mana jūra 2013''), biedrību ''Homo Ecos'' (''Wind of change'') un citas.

Biedrība īstenojusi vairāk nekā 20 projektus Eiropas Savienības programmā ''Jaunatne darbībā'', to starp jauniešu
iniciatīvas, jauniešu apmaiņas, jaunatnes darbinieku apmācības un Eiropas brīvprātīgā darba projektus.

seminars oktobri-300x3002014. gadā biedrība piedalījusies Kurzemes NVO atbalsta centra administrētajā LR Kultūras ministrijas finansētajā projektu konkursā Kurzemes biedrībām un nodibinājumiem pilsoniskās sabiedrības attīstības un starpkultūru dialoga jomā ‘’Iesaisties Kurzemē!’’ un saņēmusi finansējumu projektam '''Somatiskā mācīšanās un radošā pieeja līderisma apmācībā kopienu un sadarbības veidošanai'', kura ietvaros tika organizēts apmācību kurss un individuālās konsultācijas.

IMG 1897 2333x15552014. gadā biedrība īstenojusi vienu Eiropas Savienības programmas ''Grundtvig'' projektu - mācību partnerību par zaļajām biznesa idejām. Projekta ietvaros norisinājās 4 semināri dažādās valstīs- Latvijā, Francijā, Itālijā un Čehijā. Tika apmeklēts Čehijas Eko inkubators un citu valstu ''zaļo ideju'' organizācijas.


l 6931298-300x1992011. gadā Īstenojusi Sorosa fonda projektu, piesaistot līdzekļus velosipēdu pārstrādes projektam ''Boltik Baik 2011''. Projekta ietvaros norisinājās viss par un ap velosipēdiem -  ērmriteņu parāde, tika izveidota Ērmriteņa īpašnieka rokasgrāmata, norisinājās dažādas ērmriteņu darbnīcas. Projekts īstenots vairākas reizes, pateicoties cilvēku atsaucībai un ieinteresētībai.


dsc00621-300x2252006. un 2007. gadā piedalīujusies Liepājas pilsētas domes NVO projektu konkursā un saņēmusi finansējumu  nometnēm, kurās tika veidotas savas telpas - Vides māja . Kas bija biedrības oficiālās telpas, kurās norisinājās dažādas jauniešu tikšanās, filmu vakari, NVO viesošanās un daudz kas cits. Diemžēl projektam nebija ilgs mūžs, un ēka tika nodota bankai dažādu sarežģījumu dēļ.


Biedrības īstenotā projekta ''Somatiskā mācīšanās un radošā pieeja līderisma apmācībā kopienu un sadarbības veidošanai'' apraksts apskatāms
ŠEIT