Saldus novads: ''Saldenieki saldeniekiem''

Darbības teritorija: Saldus novads, Saldus
Dibināšanas gads: 2010
Reģistrācijas Nr.: 40008156272
Adrese: Brīvības iela 16, Saldus, LV-3801
Vadītāja: Inese Kočetkova, mob.tel. 26015817

Biedrība ''Saldenieki saldeniekiem'' dibināta 2010. gadā, Saldū.

Biedrības mērķsi: kvalitatīvas kultūrvides veidošana un uzturēšana, kultūras vērtību radīšana, izplatīšana un saglabāšana, kā arī mākslinieciskās jaunrades attīstības veicināšana un nodrošināšana Saldū, Latvijā un pasaulē.

Biedrība 2010. gadā organizējusi plaša mēroga Saldus svētkus visiem Saldus novada iedzīvotājiem un viesiem. Biedrība organizējusi arī radošās nodarbības ar iespēju apgūt dzijas krāsošanas procesu, kā arī dažādus kultūras pasākumus.

Biedrībai izveidojusies sadarbība ar Saldus pašvaldību, iepriekšminēto, Saldus svētku organizēšanas ietvaros.

20100729-SaldusSvetki2010. gadā biedrība sadarbībā ar Saldus novada pašvaldību īstenojusi projektu - Saldus svētki ''Saldenieki saldeniekiem''  ar plašu kultūras un izklaides programmu. Programma sevī ietvēra dažādus tirdziņus, muzikālus priekšnesumus, Džudo paraugdemonstrējumus, Draisko skrējienu, amatierteātra izrādi, pasaules karaoke čempionāta atlasi, kā arī noslēgumā svētku balli ar dažādu Latvijā pazīstamu māklsinieku uzstāšanos.


SAM 66742014. gadā biedrība piedalījusies Kurzemes NVO atbalsta centra administrētajā LR Kultūras ministrijas finansētajā projektu konkursā „Iesaisties Kurzemē!” un ieguvusi finansējumu projektam ''Vienotas komandas radošais spēks'', kura ietvaros norisinājās dažādas komandas saliedēšanas aktivitātes, sporta spēles, apaļā galda diskusijas, kā arī kopīgi tika organizēts un īstenots Valsts svētkiem veltīts pasākums, kurā uzstājās dažādi deju kolektīvi un bija apskatāma Latvju rakstos darinātu deķu izstāde.
saldenieki
2014. gadā biedrība realizējusi Saldus novada pašvaldības atbalstītu projektu ''Dzijas krāsošana ar augu krāsvielām''. Projektā piedalījās Saldus Tautas Lietišķās mākslas studijas dalībnieki, Saldus pensionāru biedrības biedri, kā arī 2 izglītības iestāžu 7. klašu audzēkņi. Projekta ietvaros tika krāsota dzija ar dažādiem dabīgiem materiāliem, kā, piemēram, nātrēm, samteņu ziediem un zeltslotiņām. 

Ar 2013. gadu biedrība atsākusi savu aktīvu darbību, nomainot biedrības valdi, un papildinot savu biedrības sastāvu ar daudziem jauniem biedriem.

Biedrības īstenotā projekta ''Vienotas komandas radošais spēks'' apraksts apskatāms ŠEIT