NVO

Saproti valsti

sif-kras-eez

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2009.-2014.gada perioda programmas „NVO fonds” apakšprogrammas „Nevalstisko organizāciju projektu programma" projekts (līguma nr. 2014.EEZ/PP/2/MIC/027)

            Saproti valsti                 Understand the country
  Par projektu                        About project

Projekts ir noslēdzies!

NoslegumaFoto

Ar noslēguma semināru - tikšanos ar jauniešiem Ventspils jauniešu mājā, 28.aprīlī (2016) ir noslēdzies projekts "Saproti Valsti!"

Projekta īstenošanas laikā dažādās aktivitātēs kopumā iesaistītas 259 personas, no kurām 173 ir bijuši mazākumtautību pārstāvji, pārstāvot 12 dažādu tautību iedzīvotājus Kurzemē! Projekta aktivitātes īstenotas 6 Kurzemes pilsētās: Kandavā, Kuldīgā, Liepājā, Sabilē, Saldū un Ventspilī.

Pārbaudi sevi - vai Tu zini latviešu valodu?

lv-valoda baneritis

Esam izveidojuši latviešu valodas pārbaudes testu par faktiem, kas Tev vēl nav zināmi un ar iespēju pārbaudīt savas  valodas un rakstu lietojuma prasmes! Pārbaudi sevi!

Lasīt tālāk: Pārbaudi sevi - vai Tu zini latviešu valodu?

Es dzīvoju Latvijā, bet neesmu latvietis

videoviedokli-es-dzivoju-latvijaaKurzemes NVO atbalsta centrs projekta "Saproti valsti" ietvaros uz sarunu aicināja sešus Kurzemē dzīvojošus mazākumtautību pārstāvjus, kuri visu savu dzīvi vai lielāko tās daļu ir pavadījuši Latvijā, lai uzzinātu par viņu pieredzi, sajūtām un attieksmi - pret Latviju un tās iedzīvotājiem, pret sevi kā daļu no valsts. Sarunu laikā iezīmējās vairāki problēmjautājumi un aktuālās tēmas - sabiedrības attieksme, valoda, nacionālā identitāte un tās nozīme, dzīves vieta un dzīves aicinājums.

 

 

Lasīt tālāk: Es dzīvoju Latvijā, bet neesmu latvietis

Par dzīvi Latvijā ne-latvietim: Aivars Kleins, roms

Aivars

AIVARS KLEINS, 21.g.v., tautība – roms
Kurzemes-Zemgales čempions svarcelšanā, deju kursu vadītājs un pasākumu organizators Kandavas jauniešiem

Aivars ir dzimis Krievijā, ciematā netālu no Puškinas pilsētas, taču jau trīs gadu vecumā ar ģimeni pārcēlies uz Latviju - Bikstiem, Dobeles novadā. Mācījies Bikstu pamatskolā, taču pēc tās absolvēšanas devies uz Kandavu un uzsācis mācības Kandavas Lauksaimniecības Tehnikumā Enerģētikas un Elektrotehnikas programmā. Paralēli mācībām, Aivars aktīvi darbojas gan sporta, gan kultūras jomā - jau četrus gadus nodarbojas ar smagatlētiku un divus gadus pēc kārtas bijis Kurzemes-Zemgales čempions svarcelšanā savā svara kategorijā. Brīvajā laikā Aivars pasniedzis deju kursus Kandavas jauniešu centrā un iesaistās arī citos jauniešu centra rīkotajos pasākumos un aktivitātēs.

Lasīt tālāk: Par dzīvi Latvijā ne-latvietim: Aivars Kleins, roms

Par dzīvi Latvijā ne-latvietim: Valērija Jurčenko, krieviete

ValerijaVALĒRIJA JURČENKO, 18.g.v., tautība – krieviete
Dejotāja, bērnu nometņu organizatore

Valērija ir dzimusi Latvijā, Liepājā un šobrīd mācās Liepājas 15. vidusskolā, bet brīvajā laikā dejo dažādu žanru dejas – gan hip-hop, gan baletu un arī klasiskās dejas. Valērija ir absolvējusi arī mūzikas skolu flautas spēlē un vairākus gadus bijusi Liepājas pūtēju orķestra sastāvā. Paralēli tam Valērija aktīvi iesaistās Kristīgā centra “Imanuēls” bērnu nometņu organizēšanā.

Lasīt tālāk: Par dzīvi Latvijā ne-latvietim: Valērija Jurčenko, krieviete

Par dzīvi Latvijā ne-latvietim: Staņislavs Babins, krievs

StanislavsSTAŅISLAVS BABINS, 32.g.v., tautība – krievs
Projektu vadītājs un neformālās izglītības apmācītājs biedrībā “Radi Vidi Pats”  

Staņisavs ir dzimis Latvijā, Rīgā, kur arī pavadījis savus pirmos 20 dzīves gadus - pabeidzis vidusskolu, bet pēc tam strādājis celtniecības jomā. Kopš 2004. gada aktīvi iesaistās Eiropas brīvprātīgajā darbā. Šobrid Staņislavs dzīvo Liepājā un darbojas biedrībā “Radi Vidi Pats” kā projektu vadītājs un neformālās izglītības apmācītājs, kā arī sadarbojas ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru.

Lasīt tālāk: Par dzīvi Latvijā ne-latvietim: Staņislavs Babins, krievs