NVO

Rosīgs gads Liepājas Poļu biedrībai VANDA

Liepājas Poļu biedrībai VANDA šis gads turpinās rosīgas aktivitātes zīmē, jo vairāku mēnešu garumā tiek realizēts projekts „Poļu kultūras dienas Liepājā”, kas piepildīts ar dažādiem un daudzpusīgiem notikumiem, un ko finasiāli atbalsta Liepājas pašvaldība.

 Jūnijā no Poļu kultūras mantojuma ārzemēs nacionālā institūta POLONIKA tika saņemts nozīmīgs dāvinājums pilsētai – grāmata POĻI LIEPĀJĀ, kuru sastadījis Mareks Gluško, pamatojoties uz arhīvu materiāliem un vēsturiskām fotogrāfijām, un dziļām simpātijām pret musu pilsētu.  Tā ir liecība par poļu tautas  pārstāvju vispusīgo ieguldījumu Liepājas attīstībā vēstures gaitā. Šīs grāmatas fotogrāfiju izstāde līdz 6.augustam ik dienas par brīvu ir aplūkajama Liepājā, Katoļu katedrāles dārzā Rakstvežu ielā 13.

Jūlijā liepājā viesosies Latvijas polu savienības Rēzeknes nodaļas delegācija trīsdesmit cilvēku sastāvā, lai iepazītos un satuvinātos divu Latvijas novadu Kurzemes un Latgales cilvēki, lai iepazītu Liepāju pie jūras. 27.jūlijā plkst.16:00 Katoļu katedrāles dārzā, līdzās izstādei POĻI LIEPĀJĀ, notiks koncerts VASARA PARKĀ, kurā kopā uzstāsies Liepājas Poļu biedrības VANDA ansamblis BURSZTYNKI un muzikālais kolektīvs no Rēzeknes JUTRZENKA. Ieeja brīva, un visi laipni aicināti vienoties skaisto mūzikas melodiju skaņās.

Augustā atceramies Baltijas ceļu pirms trīsdesmit gadiem. 2.augustā plkst. 16:00 Latviešu biedrības nama foajē tiks atklāta izstāde Itai Kozakevičai, veltīta vienai no Atmodas laika redzamākajām līderēm jo tieši pateicoties Itas iniciatīvai un pamudinājumiem, pirms trīsdesmit gadiem Liepājā izveidojās viena no pirmajām Poļu kultūras biedrībām, un tādas tapa visa Latvijā. Aicinām kopīgi atcerēties to laiku un dalīties kopīgās atmiņās. Izstāde būs aplūkojama par brīvu līdz 31.augustam.

Septembrī, 23.datumā plkst.18:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē viesosies mākslinieki no Varšavas ar koncertu KONCERT NIEPODLEGLOSCI /Neatkarības koncerts/, kas ļauj mūzikā un dziesmās izsekot poļu tautas gaitām no senatnes līdz mūsdienām, ietverot tajā arī vēsturisko sasaisti ar Latviju. Būs tulkojums latviešu valodā. Arī šis koncerts par brīvu.

Rudenī, kad mūsu abas valstis šogad novembrī atzīmēs savas Neatkarības 101.gadadienas, atklāsim piemiņas zīmi poļu tautas pārstāvju ieguldījumam Liepājā. Patlaban notiek sākuma darbs pie tās izveides, lai šodienas poļi atstātu savu redzamu ieguldījumu pilsētai.

Rita Rozentāle

Liepājas Poļu biedrības VANDA vadītāja