NVO

Iesaisties Kurzemē: Poļi savai pilsētai Liepājai vēsturē un šodien

LiepajasPoluBiedriba m2018.gads kā simtages jubilejas gads ir ne tikai Latvijai, bet arī Polijai.1918.gadā, kad Latvija ieguva neatkarību, Polija to atguva pēc 123 nebrīves gadiem.Ja šogad Latvija svin 100 gadus, kopš savas dibināšanas, tad Polija svin 100 gadus kopš neatkarības atjaunošanas.

Par godu šiem abiem nozīmīgajiem notikumiem, Liepājas poļu biedrība “Vanda” šajā rudenī projektu programmas "Iesaisties Kurzemē!" ietvaros realizē Kultūras ministrijas finansēto projektu “Poļi savai pilsētai Liepājai vēsturē un šodien”.

Liepājas poļu biedrības "Vanda" vadītāja Rita Rozentāle atceras: "Pirms trīsdesmit gadiem, Itas Kozakevičas aicināti, poļi vairākās pilsētās Latvijā apvienojās kultūras biedrībās. Gadu vēlāk arī Liepājā izveidojās Poļu kultūras biedrība. Laikam ejot, ir notikušas dažādas pārmaiņas, un šodien mēs priecājamies par Poļu biedrības VANDA desmit radošas iniciatīvas piepildītiem gadiem."

Realizējot šo projektu, biedrība iegūst jaunu savas darbības dažādošanas iespēju, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju piedāvājumu virtuālā vidē. Projektā paredzēti trīs publiski pasākumi par dažādiem tematiem, gan par Poļu tautības cilvēku devumu Liepājai vēsturē, gan arī par mums vēl nezināmo un neiepazīto Poliju. Pasākumi notiks par brīvu Klaipēdas ielā 96A, Poļu biedrības telpās 28.augustā plkst.18:00 un 07.septembrī plkst. 18:00, un 20.septembrī plkst.17:00. Tiek gaidīts ikviens interesents.

Galvenais projekta notikums ir biedrības ansambļa “Bursztynki” koncerts “Polijas skaņu valdzinājums”, kurā piedalīsies arī “Liepājas trio” mākslinieki un pianisti Sana Villeruša un Francis Gaiļus. Koncerts notiks šā gada 14.oktobrī plkst.16:00 Hika zālē, ieeja brīva.

Kultūras ministrija jau kopš 2014.gada visos Latvijas reģionos ar reģionālo NVO centru palīdzību īsteno reģionālo NVO atbalsta programmu, tai skaitā mazākumtautību identitātes un kultūras mantojuma saglabāšanai un attīstībai. Kurzemē reģionālo NVO atbalsta programmu administrē biedrība “Kurzemes NVO atbalsta centrs”. Vairāk informācijas: www.kurzemesnvo.lv sadaļā “Iesaisties Kurzemē!”.

KM KNVOAC LOGO