NVO

IESAISTIES KURZEMĒ: Muzikāli teatralizēta uzveduma „Čajori Ringla un vecās Jažas stāsts…” mēģinājuma virpulī Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā, Sabilē

Gatavojoties 2018. gada Sabiles Vīna svētkiem,  š.g. 16. jūnijā projekta „Kultūra mūs vieno!” ietvaros Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā notika muzikāli teatralizēta uzveduma „Čajori Ringla un vecās Jažas stāsts…” (pēc Ē.Ādmasona „Čigānsmeitēns Ringla” un scenārija autores Gunitas Grīnvaldes „Vecās Kačas stāsts…” darba motīviem) kopmēģinājums. Nu jau izrāde ir vidusceļā!

Relīzei Pedvālē

Pasākumā piedalījās ne tikai Sabiles pašmāju dziedošie un radošie romu dalībnieki, bet arī pieaicinātie viesi – romu jaunieši no Jūrmalas. Mēģinājums noritēja ļoti produktīvi un draudzīgā atmosfērā. Jau līdz pusdienām bija veiksmīgi izspēlētas uzveduma lomas un izskanētas gan zināmas, gan jaunas romu tautasdziesmas un estrādes aranžijas, kam sekoja pasākuma neformālā daļa, kur pie romu tradicionālās maltītes un ugunskura notika diskusijas par nākamajām aktivitātēm un jauniešu līdzdalību pilsoniskā sabiedrības attīstībā. Lai gan laiks ritēja strauji, iecerētais un plānotais veiksmīgi apgūts. Tad sekos individuālie mēģinājumi ar dziedošiem,dejojošiem un runājošiem aktieriem pēc individuāla grupas plāna gan Sabiles kultūras namā, gan arī Sabiles brīvdabas estrādē.

Uzveduma veidošanā piedalījās 12 dalībnieki tajā skaitā bērni, jaunieši un pieaugušie, kā arī interesenti, kuri iedvesmojas no savu tautiešu līdzdalības un sniegumu.

Lielais paldies tēlniekam O.Feldbergam par romu radošo komandas uzņemšanu Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejā, Sabilē!

Muzikāli teatralizēts uzvedums “Čajori Ringla un vecās Jačas stāsts...” tiek īstenots projektu konkursa „Iesaisties Kurzemē” ietvaros, kuru finansē  LR Kultūras ministrija un administrē biedrība „Kurzemes NVO atbalsta centrs”

KM KNVOAC LOGO