NVO

Dundagas bērnu dienas centrs "Mājas"

Darbības teritorija: Dundaga, tuvējā apkaime
Dibināšanas gads: 2005
Reģistrācijas nr: 40008087981
Adrese: Talsu iela 7, Dundaga, Dundagas nov., LV-3270
Vadītāja: Diāna Siliņa, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tel. 26129213
WEB: http://www.dundaga.lv/majas/

 

Dundagas bērnu dienas centrs atrodas Dundagas bērnu dārza telpās, iepretim Dundagas vidusskolai. Ņemot vērā Dundagas apkārtnes specifiku - liela daļa bērnu pēc skolas ir spiesti gaidīt sabiedrisko transportu, lai nokļūtu mājās, kas atrodas vairākus kilometrus no Dundagas centra, ļoti svarīgi ir bērnu dienas centra "Mājas" pakalpojumi - vieta, kur bērniem pēc skolas uzturēties, kamēr arī vecākiem beidzas darba diena vai ir pienācis sabiedriskais transports. 

Dundagas bērnu dienas centrs "Mājas" ir droša, radoša uz kristīgajām pamatvērtībām balstīta vide bērniem vecumā no 6 līdz 13 gadiem. "Mājas" ir atvērtas katru darba dienu no 12:00 līdz 18:00 un vidēji dienā to mēdz apmeklēt līdz 70 mazo dundadznieku.

"Mājas" apvieno ne tikai mazos dundadzniekus, bet arī daļu no novada aktīvajiem iedzīvotājiem, kuri līdzdarbojas centra aktivitāšu ieviešanā un darbā ar bērniem. Jau kopš 2006. gada "Mājas" īsteno bērnu vides izglītības skoliņu "Pūka skola", kuras darbības mērķis ir veicināt zaļās dzīvesziņas un sirdsgudrības veidošanu bērnos un jauniešos.

Rezumējot visas "Mājas" piedāvātās iespējas, var teikt arī tā - Mājas ir vieta, kur:

  • ikkatram justies gaidītam un īpašam;
  • pēc darbadienas skolā atpūsties, dzerot ar draugiem tēju, spēlējoties, ielienot stūrītī ar spilveniem;
  • iepriecināt sevi un mīļos, brīvi, radoši darbojoties ar papīru, krāsām, akmentiņiem ….visu, kas mīt apkārt;
  • apgūt dzīvei noderīgas iemaņas;
  • mācīties draudzēties ar vienaudžiem un uzticēties pieaugušajiem. 

Biedrības darbības mērķi:

  • Radīt drošu uz kristīgajām pamatvērtībām balstītām balstītu vidi bērniem Dundagā, tā veicinot viņu pozitīvu fizisko un garīgo attīstību;
  • Veicināt radošo spēju attīstību bērnos, veidojot dažādas bezmaksas interešu grupas;
  • Integrēt sabiedrībā ģimenes ar zemu socializācijas līmeni;
  • Pievērst vietējās sabiedrības, valsts un pašvaldības iestāžu uzmanību bērnu problēmām;
  • Attīstīt sadarbību ar citām biedrībām, uzņēmējiem, valsts un pašvaldību organizācijām. 

Katru gadu biedrība īsteno vismaz vienu projektu, saistībā ar bērnu vispusīgu un radošu attīstību. Līdz šim realizēti Talsu Talsu novada fonda, Vides aizsardzības, Integrācijas fonda un Līdera projekti. 2015. mācību gadā sadarbībā ar Teterevu fonda atbalstu bērnu centrs pārtapis par Burtu skolu, kurā darbojas ar visiem alfabēta burtiem, apgūst skaitāmos pantus, veidojam lielo burtu grāmatu un klučus, tad izdiedam un izdejojam burtus. Sadarbībā ar Slīteres nacionālajā parkā administrācijā esošajiem draugiem, biedrība Slīteres bākā atklāja desmit bērnu darbu izstādes.